Dlho sme sa na to pripravovali, no napokon nič neprišlo. Dostupný iPhone SE 2 (iPhone 9) mal byť predstavený popri profesionálnom iPade Pro 2020. Prečo sa to stalo a kedy s ním môžeme rátať, vám prezradíme v tomto článku.

Apple nepredstavilo iPhone SE 2 (iPhone 9).

My, ale aj väčšina svetových médii, sme od začiatku roka 2020 informovali, že Apple predstaví nový iPhone SE 2 (iPhone 9) zhruba v polovici marca. Dokonca pred pár dňami sa objavila aj informácia, ktorá hovorila o väčšej, 5,5″ verzii Plus.

Konferencia, na ktorej sme mali zariadenie vidieť bola naplánovaná na 31. marca. Predaj bol odhadovaný na 3. apríla. V súčasnej situácii to však vyzerá skôr tak, že tento produkt príde neskôr.

Nebavíme sa tu o dňoch ani týždňoch, ale o mesiacoch. Je to možno negatívna prognóza, no zato patrične odôvodnená. Príčinou je ako ináč koronavírus (COVID-19), ktorý sa používateľom po celom svete nečakane „votrel“ do života a narobil obrovské problémy.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Apple nepredstavilo iPhone SE 2 (iPhone 9). – svetapple.sk

Podľa všetkého nejde ani tak o to, že by Apple nemalo na začiatku predaja dostatok kusov na sklade. Renomovaní analytici naznačovali, že výroba prebieha absolútne v poriadku. Dôvodom je skôr to, že nikto nečakal, ako zásadne táto choroba vypukne vo svete.

Trhy padajú, ľudia ostávajú doma a ekonomika sa každým dňom spomaľuje. To nie je práve ideálna situácia na to, aby ste si kupovali nový smartfón (ani keď je dostupný).

Predstavenie nového iPadu Pro 2020 bolo v tejto situácii pochopiteľné. Je to zariadenie, na ktorom môžu ľudia pracovať z domu. Tak isto aj aktualizácia počítačov ako MacBook Air, alebo Mac mini s väčšími kapacitami (za rovnakú sumu), môžu s novým koronavírusom veľmi úzko súvisieť.

V oboch prípadoch ide o produkty, ktoré sú vo svojej kategórii absolútnym základom. Ak chcete Mac, najlacnejšia voľba je práve mini, zo sveta MacBookov je to potom Air.

Apple predstavilo nový MacBook Air
Apple predstavilo zariadenia, ktoré sú teraz dostupné a vhodné na Home Office – svetapple.sk

Kedy teda príde iPhone SE 2 (iPhone 9)?

Apple sa zameralo predovšetkým na zariadenia, ktoré by ľudia možno nutne potrebovali na home office. iPhone sem evidentne nepatrí, nakoľko ide o komunikačné zariadenie a nie pracovný nástroj (aj keď to je diskutabilné).

Jeho predstavenie je evidentne značne naviazané na aktuálnu situáciu na trhu. Pokiaľ je kríza, jeho predpoklady na úspech sú percentuálne oveľa nižšie ako pred ňou, alebo po nej. Atraktivita vydania v dnešných dňoch je teda pre jablkovú spoločnosť mimoriadne nízka.

Prečítajte si tiež  Jailbreak od Pangu prichádza s Cydiou a Anglickou podporou!

Kompetentní sa rozhodli, že urobia výnimku a s iPhonom SE 2 (iPhonom 9) počakajú. Nikto nevie, ako dlho to bude trvať. Dokonca je možné, že nás s ním onedlho Apple prekvapí tak, ako nás prekvapilo s novým iPadom Pro 2020. To sa nám ale zdá vysoko nepravdepodobné.

Apple práve predstavilo nový iPad Pro. Je z neho skoro počítač!
iPhone SE 2 mal prísť po boku iPadu Pro 2020 – svetapple.sk

To, čomu veríme oveľa viac je, že táto dostupná novinka príde až začiatkom leta. Konkrétne by sme ho možno mohli vidieť na WWDC 2020, ktorá sa bude konať online 1.6.2020. Je tu silný predpoklad, že o 3 mesiace sa už situácia upokojí a predstavenie iPhonu SE 2 (iPhonu 9) bude dávať pre Apple oveľa väčší zmysel.

Dobrou správou potom ostáva, že firma si nebude tento model odkladať na neskôr. Do septembra (kedy má výjsť iPhone 12 a 12 Pro), budú ostávať „len“ 3 mesiace. Je skoro isté, že si v Cupertine udržia väčší rozostup, medzi produktami, aby oslovili tých správnych zákazníkov.

iPhone 2020
Apple chystá v roku 2020 celú paletu nových produktov – svetapple.sk

Čo prinesie iPhone SE 2 (iPhone 9)?

Tí z vás, ktorí ešte nevedia, ako asi bude „lacný“ iPhone vyzerať, v zásade pôjde o dizajn už známy, z modelu 8 a 8 Plus. Doteraz sme si mysleli, že príde iba jedna, 4,7″ verzia. Ako sme však uviedli aj v vyššie, uniknutý kód iOS 14 ráta tiež s 5,5″ variantou. Produkt ponúkne tradičný LCD panel bez technológie 3D Touch a tiež odomykanie otlačkom prsta, Touch ID.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) bude mať dizajn iPhonu 8 – svetapple.sk

„Pod kapotou“, by sa mal nachádzať ešte stále najvýkonnejší mobilný čip na svete, A13 Bionic, ktorý je produkovaný 7nm výrobným procesom. Pomáhať mu bude operačná pamäť na úrovni 3 GB RAM, ktorú očakávame v oboch verziách. Základné úložisko poskytne potom 64 GB a používateľ bude mať možnosť kúpy aj 128 GB, či možno 256 GB modelu.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Zariadenie ponúkne Apple A13 Bionic – svetapple.sk

Vzadu nájdeme pravdepodobne mierne vylepšený fotoaparát z iPhonu 8, ktorý by mal prísť aj s modernými vylepšeniami. Chýbať by nemal napríklad portrétny režim, ktorý poznáme z iPhonu XR. iPhone SE 2 (iPhone 9) poskytne samozrejme aj rýchle a bezdrôtové nabíjanie. V balení žiaľ nájdeme len základný 5W USB-A adaptér.

Na záver cena, ktorá vás zrejme zaujíma najviac. 64 GB model so 4,7″ displejom, by mohol štartovať, podľa odhadov analytikov na 399$ (489€ v EU). Ak bude mať používateľ záujem o verziu Plus, zaplatí o niečo viac. Odhady sú naklonené cenovke 499$ (589€ v EU). No nechajme sa prekvapiť. Na príchod dostupného iPhonu sa už veľmi tešíme. Dúfame, že Apple urobí všetko preto, aby sa na trh dostal čo najskôr. Pôjdete do toho?

Prečítajte si tiež  Rapper stratil už 33 párov Apple AirPods!
iPhone SE 2 (iPhone 9) príde aj vo väčšej verzii Plus!
iPhone SE 2 (iPhone 9) príde aj vo väčšej verzii Plus!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -