Spoločnosť Apple chystá v roku 2022 niekoľko veľkých zmien, ktoré sa budú týkať jej mobilného zariadenia. iPhone 14 Pro má získať mierne prepracovaný dizajn, mimoriadne vysoký výkon a samozrejme kvalitnejšie fotoaparáty či schopnosť zachytávať video.

Dnes sa pozrieme na koncept od autorov z YouTube kanála 4RMD, ktorí vytvorili zariadenie s technológiou Touch ID a tiež periskopickým objektívom. Vďaka nemu by mohol mať zadný fotoaparát v iPhone pokojne aj 10x optický zoom, čím by dobehol konkurenciu.

Uvedená technológia je dokonca často spomínaná aj v únikoch, no je dosť nepravdepodobné, že ju uvidíme už tento rok. Do mobilných zariadení s nahryznutým jablkom v logu by sa mala dostať až v rokoch 2023 alebo 2024.

Napriek tomu je však zaujímavé, akým spôsobom zapracovali autori konceptu periskop do svojho 3D modelu, nakoľko to nepripomína nič, čo už poznáme z minulosti.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Iný pohľad na dizajn 

Telefón síce spredu a zboku vyzerá ako iPhone 12 Pro alebo iPhone 13 Pro, no zozadu obsahuje úplne iné a vizuálne zaujímavé prvky. Panel s fotoaparátmi je situovaný horizontálne a tiahne sa cez celé telo zariadenia. Samozrejme obsahuje aj LiDAR skener či ďalšie šošovky pre iné režimy zachytávania obrazu.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 dostane periskop s 10x optickým zoomom. Apple tým dobehne konkurenciu

Pozrite si koncept a napíšte nám do komentára, ako sa vám takýto dizajn páči. Veríme síce, že nie každému bude po chuti ale kto vie, možno sa ním inšpirujú aj priamo v spoločnosti Apple. Periskopický objektív si totiž bude vyžadovať úplne iné „hardvérové riešenia“ než tie, na ktoré sme boli zvyknutí doteraz.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -