Blíži sa siedmy september 2022 a Apple sa chystá na predstavenie najnovšej generácie svojho smartfónu – iPhonu 14. Tejto veľkolepej udalosti však predchádzala aukcia, v ktorej sa podarilo predať dnes už pätnásťročný iPhone 2G, s ktorým Apple odštartovalo svoju úspešnú éru ešte v roku 2007. Tento konkrétny kúsok bol v nerozbalenej, zafoliovanej krabici, čo jeho cenu vystrelilo do historických výšin.

Zatiaľ čo v čase uvedenia na trh by ste za tento model zaplatili cca 499 dolárov, v roku 2022 sa jeho finálna čiastka vyšplhala až 35 414 dolárov. Netreba zabúdať, že k zariadeniu s 8 GB kapacitou bolo pribalené aj všetko príslušenstvo, ktoré okrem nabíjacieho kábla či adaptéra obsahovalo aj dokovaciu stanicu. Apple bolo v minulosti veľmi štedré.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Aukčná spoločnosť RR Auction uviedla, že na krabici zariadenia je fotografia iPhonu v životnej veľkosti s dvanástimi ikonami aplikácií na obrazovke. My len doplníme, že v roku 2007 ste si nemohli do iPhonu 2G nainštalovať žiadne ďalšie apky, pretože App Store vznikol až po vydaní iPhonu 3G v roku 2008.

iPhone 2G v nerozbalenej krabici
Zdroj: RR Auction

Toto zariadenie bolo súčasťou kurátorského predaja, ktorý sa skončil 18. augusta 2022 a zahŕňal viac ako 70 položiek, ktoré si mohli potencionálni záujemcovia vydražiť do svojej zbierky. Niektorí ľudia zaplatili za Apple produkty státisíce dolárov.

Za skoro 700 tisíc sa predala základná doska počítača Apple 1 a za 25 tisíc prvý nerozbalený iPod

základná doska Apple 1
Zdroj: RR Auction

V dražbe sa okrem iného vyskytla aj ručne spájkovaná doska s obvodmi od počítača Apple-1, ktorú vyrobil Steve „Woz“ Wozniak (spoluzakladateľ spoločnosti Apple). Napokon sa predala za šialených 677 196 dolárov.

Za pozornosť ale stojí aj predaj prvého, nikdy neotvoreného iPodu s 5 GB úložiskom za cenu 25 000 dolárov.

Prečítajte si tiež  Prečo hodil Steve Jobs prototyp iPodu do akvária? Tento príbeh vás pobaví

Do pozornosti tiež dávame, že v minulosti sa na trhu objavili podobné ponuky, v ktorých sa vyskytovali údajne nikdy neotvorené iPhony z roku 2007. Poväčšine však išlo o podvodné balenia, ktoré boli nanovo zafóliované, no vnútri sa nachádzal použitý hardvér.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si chceli zaobstarať takýto zberateľský kúsok aj vy. Jeho hodnota bude v budúcnosti pravdepodobne už iba rásť…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -