Predstavenie nového iPhonu 14 vyvolalo medzi fanúšikmi spoločnosti Apple obrovské nadšenie, ale aj čiastočné sklamanie. Zatiaľ čo prémiové verzie Pro priniesli pomerne dosť inovácií, základné modely 14 a 14 Plus pôsobia až príliš nudne. No a presne toto sa odzrkadlilo aj na objednávkach.

Zákazníci prostredníctvom svojho nákupného správania dávajú spoločnosti Apple najavo, že ich dostupnejší model príliš neoslovil. Sklamanie je dokonca také veľké, že Apple nariadilo znížiť jeho výrobu o 6 miliónov kusov a nahradiť ju drahším modelom Pro.

No a presne týmto sa okamžite začal riadiť aj najväčší dodávateľ spoločnosti Apple Foxconn, ktorý podľa portálu PhoneArena už stihol rozobrať a upraviť výrobné linky pre iPhone 14 a iPhone 14 Plus tak, aby ich uvoľnil pre sofistikovanejšiu verziu 14 Pro a 14 Pro Max.

Podľa zahraničných zdrojov by táto zmena dokonca mohla urýchliť začiatok výroby iPhonu 14 a iPhonu 14 Plus v Indii, kde teraz Foxconn prepravuje všetky podrobné stroje, formy či komponenty. Predpokladá sa totiž, že v tejto krajine bude na rozdiel od Číny oveľa väčší záujem o lacnejšie modely. Zaujímavým faktom je aj to, že do roku 2025 by sa v Indii malo produkovať až 25 % všetkých iPhonov. Urýchlenie začiatku výroby poslednej generácie teda dáva zmysel.

Pre Apple to určite nie sú zlé správy 

Zdroj :Apple / Chris Tuit / AFP / Getty Images

A ak si myslíte, že ide o zlé správy pre spoločnosť Apple, tak sa kruto mýlite. V prvom rade si treba uvedomiť, že ten kto nechce iPhone 14, si pravdepodobne kúpi minuloročný iPhone 13 alebo ešte starší iPhone 12. V oboch prípadoch ide o skvelé smartfóny, ktoré budú podporované ešte niekoľko rokov.

V druhom rade potom platí, že nižší záujem o iPhone 14 / 14 Plus spôsobuje jav, kedy vzniká vyšší záujem o drahšie verzie 14 Pro a 14 Pro Max, na ktorých zarába technologický gigant z Cupertina podstatne viac peňazí.

Ako uviedol známy analytik Ming-Chi Kuo, objednávky najväčšieho a najdrahšieho iPhonu 14 Pro Max dosahujú až 30 či dokonca 35 percent z celej „šestnástkovej série“. Znamená to teda, že stratégia spoločnosti Apple, ktorá sa snaží od zákazníkov vytiahnuť viac peňazí dokonalo funguje. Mala vplyv aj na vás?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Takto vyzerajú mapy nákupných centier v iOS 11!

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here