Po včerajšej konferencii WWDC 2022, na ktorej nám spoločnosť Apple predstavila iOS 16, sa ešte stále zoznamujeme s novými funkciami, ktoré nedostali priestor na online evente. Dnes sme sa napríklad venovali fotkám a ich uzamykaniu, či novej možnosti triedenia duplicitných záberov. iOS 16 však prináša aj ďalšie zmeny, ktoré sa týkajú odomykania zariadenia.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Pokiaľ vlastníte iPhone s technológiou Face ID, určite nám dáte za pravdu, že odomykanie tvárou môže byť v určitých situáciách trochu otravné. V 90 % funguje absolútne príkladne, no vo zvyšných 10 % by sme chceli, aby nás systém dokázal rozpoznať aj v režime, keď je telefón otočený na šírku.

Presne takto to fungovalo aj s pôvodným systémom Touch ID, ktorý pracoval s odtlačkami prsta. Jeho hlavnou konkurenčnou výhodou bolo, že ste naň palec mohli priložiť z akejkoľvek strany alebo uhla a vždy ste sa dostali do zariadenia. Toto žiadne telefóny v roku 2013 nevedeli, pretože používali zastaralú / odlišnú technológiu.

Len na malom počte zariadení

Návod: Face ID nefunguje správne. Ako to napraviť?
Face ID bude bezpečnejšie

Apple si zrejme uvedomilo, že Face ID by chcelo v tomto smere vylepšiť a presne preto to konečne urobilo v roku 2022. iPhone s operačným systémom iOS 16 už môžete používať na výšku ale aj na šírku, pričom takmer vždy bude schopný rozpoznať vašu tvár.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Technologický gigant uvádza, že zákazníci získajú vďaka tejto inovácii úplne nový zážitok z odomykania. Firma ale zatiaľ nešpecifikovala, ktoré modely ju budú podporovať. Podľa všetkého je však obmedzená len na posledný iPhone 13 (všetky modely), pretože na iPhone 12 beta testerom zatiaľ nefunguje. Ak máte inú skúsenosť, dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.