Spoločnosť Apple prepracovala aplikáciu Mail v operačných systémoch iOS 16, iPadOS 16 a macOS 13 Ventura. Zaviedla do nej niekoľko nových funkcií, ktoré ju približujú ku konkurenčným službám ako napríklad Gmail alebo Spark. Jednou z týchto noviniek je dlho očakávaná možnosť zrušenia už odoslanej správy.

Táto funkcia umožňuje rýchlo zrušiť odoslanie e-mailu, ak si náhodou všimnete, že ste v ňom urobili chybu. Celé to však funguje len 10 sekúnd po odoslaní správy, takže ak chcete odoslaný e-mail zrušiť, musíte konať rýchlo.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Len tak pre porovnanie, aplikácia Gmail od spoločnosti Google má tiež funkciu zrušenia odoslania, ale čas zrušenia môžete manuálne nastaviť na 5, 10, 20 alebo 30 sekúnd. Toto je z používateľského hľadiska trochu lepšie.

Apple zatiaľ obmedzuje túto funkciu na 10 sekúnd, ale je možné, že v budúcnosti pridá ďalšie možnosti. Nechajme sa prekvapiť.

Mail v iOS 16 prináša aj ďalšie novinky 

Za zmienku tiež stoja aj ďalšie funkcie, ktoré prináša iOS 16 (a ďalšie operačné systémy) do aplikácie Mail. Môžete si napríklad naplánovať e-maily do budúcnosti alebo si nechať pripomenúť e-mail, ktorý ste síce otvorili, no neodpovedali ste naň.

Zariadenie vám tiež umožní presunúť odoslané správy na začiatok priečinka doručenej pošty, aby ste mohli dostávať upozornenia na odoslanie ďalšej správy, a môže vás upozorniť, ak zabudnete na dôležitú časť e-mailu, napríklad prílohu alebo príjemcu.

Toto je z nášho pohľadu absolútne skvelé. Čo si myslíte vy?

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -