Spoločnosť Apple prepracovala aplikáciu Mail v operačných systémoch iOS 16, iPadOS 16 a macOS 13 Ventura. Zaviedla do nej niekoľko nových funkcií, ktoré ju približujú ku konkurenčným službám ako napríklad Gmail alebo Spark. Jednou z týchto noviniek je dlho očakávaná možnosť zrušenia už odoslanej správy.

Táto funkcia umožňuje rýchlo zrušiť odoslanie e-mailu, ak si náhodou všimnete, že ste v ňom urobili chybu. Celé to však funguje len 10 sekúnd po odoslaní správy, takže ak chcete odoslaný e-mail zrušiť, musíte konať rýchlo.

- Reklama -

Len tak pre porovnanie, aplikácia Gmail od spoločnosti Google má tiež funkciu zrušenia odoslania, ale čas zrušenia môžete manuálne nastaviť na 5, 10, 20 alebo 30 sekúnd. Toto je z používateľského hľadiska trochu lepšie.

Apple zatiaľ obmedzuje túto funkciu na 10 sekúnd, ale je možné, že v budúcnosti pridá ďalšie možnosti. Nechajme sa prekvapiť.

Mail v iOS 16 prináša aj ďalšie novinky 

Za zmienku tiež stoja aj ďalšie funkcie, ktoré prináša iOS 16 (a ďalšie operačné systémy) do aplikácie Mail. Môžete si napríklad naplánovať e-maily do budúcnosti alebo si nechať pripomenúť e-mail, ktorý ste síce otvorili, no neodpovedali ste naň.

Zariadenie vám tiež umožní presunúť odoslané správy na začiatok priečinka doručenej pošty, aby ste mohli dostávať upozornenia na odoslanie ďalšej správy, a môže vás upozorniť, ak zabudnete na dôležitú časť e-mailu, napríklad prílohu alebo príjemcu.

Toto je z nášho pohľadu absolútne skvelé. Čo si myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.