Apple včera ohlásilo finančné výsledky za Q2 2021 a čísla boli mimoriadne pozitívne. Investorov však logicky zaujímalo aj to, aké sú vyhliadky spoločnosti do blízkej budúcnosti. CEO Tim Cook pri tejto príležitosti oznámil, že žiaľ očakáva problémy v dodávateľských reťazcoch, ktoré sa budú týkať iPhonu a iPadu.

Táto informácia znela na prvé počutie mierne negatívne, no na strane druhej, iPhone 13 a iPhone 13 Pro majú prísť až v polovici septembra, pričom predaj začne začiatkom októbra. Bavíme sa teda o niečom, čo je ešte relatívne vzdialené. Alebo nie?

- Reklama -

Tim Cook vo svojej odpovedi spomenul, že nedostatok zariadení môžeme pociťovať až do septembra 2021. To by nebol taký problém, keby v zápätí nedostal otázku, ako sa má situácia vyvíjať po tomto dátume a či sa oneskorí aj iPhone 13. Odpovedať si už netrúfol…

Tim Cook si je zrejme neistý 

iPhone 13

Z toho vyplýva len jedno. Generálny riaditeľ spoločnosti Apple pochopiteľne nechcel prezrádzať, kedy sa chystá firma pod jeho vedením predstaviť novú generáciu najdôležitejšieho produktu v portfóliu. Na strane druhej to ale vyzerá tak, že si sám nie je istý budúcnosťou v rámci dodávok produktov.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 predstavenie: Poznáme presný dátum

Dodávateľské reťazce sú „fackané“ z jednej i druhej strany, pričom spúšťačom bola ešte minulý rok pandémia koronavírusu a akonáhle sa z nej firmy ako tak spamätali, okamžite schytali aj ďalšiu ranu v podobe krízy polovodičov či nedostatku niektorých surovín.

To či sa teda iPhonu 13, iPhonu 13 Pro a ďalších prevedení dočkáme skutočne v septembri, respektíve začiatkom októbra ostáva v tejto chvíli vo hviezdach a spoliehať sa môžeme len na posledné slová Tima Cooka, ktoré sa niesli v znamení, že Apple robí všetko preto, aby aktuálnu situáciu stabilizovalo. Držíme palce.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -