Už o niekoľko dní spoločnosť Apple odhalí najnovšiu verziu svojho operačného systému iOS 18, ktorá bude predstavovať najrevolučnejší krok v histórii iPhonu. Aktualizácia bude obsahovať množstvo noviniek, vrátane pokročilých funkcií založených na generatívnej AI. Tieto inovácie majú byť integrované priamo do systému.

Apple využije hybridný prístup k spracovaniu AI, ktorý kombinuje výkon lokálneho hardvéru so schopnosťami cloudových služieb. Nebude to však až tak jednoduché ako sa zdá. Aby užívatelia mohli plne využívať potenciál nových AI funkcií, budú potrebovať najnovšie modely zariadení.

Známy analytik Mark Gurman z Bloombergu v jednom zo svojich príspevkov potvrdil, že niektoré z týchto funkcií budú dostupné iba pre iPhone 15 Pro a 15 Pro Max a neskôr pre iPhone 16. 

Na plné využitie iOS 18 budete potrebovať najnovší iPhone

Ak sa Apple skutočne uchýli k tomuto kroku, zákazníci by museli mať k dispozícii najnovšie modely iPhonov s procesorom A17 Pro, aby mohli využívať všetky novinky systému iOS 18.

Je dôležité poznamenať, že lacnejšie modely ako sú iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktoré boli predstavené minulý rok, sú vybavené starším čipom A16 Bionic. Z tohto dôvodu nemusia byť kompatibilné so všetkými novými funkciami.

čip A17 Pro
Zdroj: Apple

Dôvod, prečo Apple stanovuje procesor A17 Pro ako minimálnu požiadavku, môže byť dvojaký. Na jednej strane to môže byť marketingová stratégia, ktorá má zvýšiť atraktivitu prémiových modelov a podporiť nákup očakávaného iPhonu 16.

Na strane druhej môže ísť o technické obmedzenia, keďže procesor A17 Pro ponúka výrazne vyšší výkon CPU a GPU a je vybavený novým 16-jadrovým Neural Enginom, ktorý dokáže spracovať až 35 biliónov operácií za sekundu.

Kapacita integrovanej pamäte RAM v tomto čipe bola tiež zvýšená z 6 GB na 8 GB v porovnaní s čipom A16 Bionic, ktorý sa nachádza v dostupnejšom iPhone 15.

iPhone 16 Pro
Zdroj: X / AppleTrack

Keď bude iOS 18 oficiálne uvedený na trh pre všetkých používateľov, tak bude rad iPhone 15 Pro na trhu už rok. Apple v rovnakom čase predstaví novú sériu iPhone 16, ktorá bude určite podporovať všetky funkcie iOS 18 v prípade všetkých štyroch modelov.

Existuje však pravdepodobnosť, že tu v tom čase pribudnú ešte ďalšie exkluzívne AI funkcie, ktoré budú dostupné iba pre modely 16 Pro a 16 Pro Max. Neostáva nám nič iné, ako sa nechať prekvapiť.

Prečítajte si tiež  CarPlay v iOS 18: Toto sú všetky novinky, ktoré sa objavia v platforme už tento rok

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -