V najnovšom vydaní svojho informačného bulletinu Power On Mark Gurman naznačil, že Apple pracuje na najmenej dvoch modeloch iMacu, ktoré budú používať čipy „M3„.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Gurman tvrdí, že Apple pravdepodobne uvedie na trh aktualizovaný 24-palcový iMac so štandardným čipom M3 v roku 2023 a ďalej bude pokračovať v prácach na špičkovom prevedení iMac Pro. Ten by mohol dostať 27″ alebo 32″ palcový displej.

„Stále verím, že Apple pracuje na iMacu s väčšou obrazovkou určenom pre profesionálny trh. Predpokladám, že bude používať variant čipu M3, pravdepodobne M3 Pro a M3 Max. To by zodpovedalo čipom vo vnútri MacBooku Pro. Nemyslím si, že kombinácia Mac Studio alebo Mac mini plus Apple Studio Display je vhodná pre mnohých profesionálnych používateľov, ktorí chcú väčšiu obrazovku.“

V marci 2021 spoločnosť Apple ukončila výrobu iMacu Pro a v marci 2022 ukončila výrobu 27-palcovej verzie iMacu s procesorom Intel, takže 24-palcový iMac s čipom M1 zostal jediným all-in-one počítačom v ponuke.

Spoločnosť Apple medzitým nahradila 27-palcový iMac modelom Mac Studio a k nemu prislúchajúcim displejom Studio Display. Mnohí používatelia ale vyjadrili názor, že nejde o 100 % náhradu.

Nový iMac uvidíme najskôr v roku 2023

Gurman predtým povedal, že uvedenie nového špičkového iMacu „nebude v dohľadnej dobe“ a použitie čipov radu M3 by naznačovalo, že sa môže objaviť najskôr v roku 2023.

Očakáva sa, že čipy radu M3 budú vyrobené 3 nm technológiou spoločnosti TSMC, na rozdiel od čipov M1 a M2, ktoré sú vyrobené 5 nm procesom. Hovorí sa tiež, že pokročilejší výrobný proces prinesie výrazné zlepšenie výkonu a efektivity. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -