Nie je žiadnym prekvapením, že spoločnosť Apple naďalej pracuje na rozširovaní platformy Apple Sillicon do počítačov Mac. Dokonca sa pomaly dostávame do štádia, kedy bude ARM procesor v niektorých počítačoch vymenený za modernejšiu a výkonnejšiu verziu. No a presne to môže byť mimoriadne dôležité pre zákazníkov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Možno, že ste ani nevedeli, no najlacnejším počítačom v ponuke tohto technologického giganta nie je MacBook Air. Túto pozíciu dlhodobo zastupuje nenápadný Mac mini, ktorý môžete získať s procesorom M1 a 256 GB pamäťou už za 799,00 €.

A aj keď to znie ako fajn ponuka, momentálne vám tento počítač neodporúčame kupovať (platí do marcovej Keynote).

Nové procesory sú na ceste 

Ako totiž avizujú leakeri a analytici z celého sveta, Apple sa chystá vylepšiť svoj základný Mac mini. Elegantná strieborná krabička si síce stále udrží ako základ procesor M1, no pravdepodobne ho doplnia aj výkonnejšie čipy M1 Pro a M1 Max. Ich premiéru sme mohli sledovať minulý rok v októbri pri predstavovaní MacBooku Pro 14″ a 16″.

Je síce pravda, že ak si budete chcieť nakonfigurovať výkonnejšie verzie Macu mini, logicky si priplatíte za hardvér a už teraz vieme, že to nebude práve lacné.

Výkon od Apple bude konečne dostupný pre všetkých 

V porovnaní s nákupom MacBooku ale určite ušetríte a pokiaľ si vezmete najvýkonnejšiu verziu čipu M1 Max, tak veríme, že vás uspokojí na 100 %. Veď nie je tajomstvom, že tento procesor už zdolal aj Mac Pro a aj profesionáli ho označujú za super-výkonný.

Prečítajte si tiež  Funkcia, ktorá vám môže zachrániť život. Ako aktivovať detekciu pádu na Apple Watch?

Takto sa dostane do zariadenia, s ktorým sa ešte viac rozšíri do sveta a zároveň sa stane cenovo dostupný pre ešte viacej používateľov, škôl, inštitúcií alebo spoločností. Predstavenia by sme sa mohli dočkať 8.marca na prvej tohtoročnej Keynote.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.