Analytik Ming-Chi Kuo je preslávený tým, že jeho predikcie patria medzi najpresnejšie na svete. Už roky sa s nimi zameriava na spoločnosť Apple, pričom informácie čerpá z jej čínskych a tchajwanských dodávateľských reťazcov. A napriek tomu, že Kuo doposiaľ súhlasil aj so svojimi ďalšími veľmi presnými kolegami, tentoraz ide proti prúdu.

Aj keď sa očakáva, že spoločnosť Apple v roku 2022 už konečne predstaví vylepšený iMac Pro s 27″ alebo 32″ displejom, podľa Kua je na radosť ešte príliš skoro. Vo svojom poslednom tweete totiž špecifikoval, ako to bude v najbližších mesiacoch vyzerať. Jeho očakávania nie sú príliš pozitívne.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Hoci je pravda, že v roku 2022 uvidíme nový stolný počítač od spoločnosti Apple, v skutočnosti má ísť „len“ o prepracovaný Mac mini, ktorý dostane pravdepodobne výkonnejší procesor M2. Je možné, že Apple zmenší jeho dizajn a zariadenie spraví kompaktnejšie.

V roku 2022 príde nový 27″ monitor. V roku 2023 zase iMac Pro

Firma tiež plánuje uviesť do predaja nový a dostupnejší monitor s 27″ uhlopriečkou, ktorý bude predstavovať dostupnejšiu alternatívu ku 32″ Pro Display XDR. Ako iste viete, jediný monitor, ktorý v súčasnosti spoločnosť Apple predáva je príliš drahý a pre bežných spotrebiteľov nedostupný. Toto by sa malo v roku 2022 zmeniť.

Čo sa však nezmení bude 27″ iMac a tiež stolný Mac Pro. Hoci oba počítače by si už pýtali upgrade ako soľ (veď veľký iMac je s jedným dizajnom k dispozícii už 10 rokov), nie je celkom jasné, kedy sa ho presne dočkáme.

Podľa Kua to bude až v roku 2023, čo sa nám zdá ako extrémne dlhá čakacia doba, no keďže ide o veľmi presného analytika, jeho názor musíme brať do úvahy. Nechajme sa teda prekvapiť.

 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -