Aj keď sa vám MacBook Air (2022) s procesor M2 môže zdať po vizuálnej stránke mohutnejší než jeho predchodca, v skutočnosti to nie je pravda. Má len iný dizajn.

Zariadenie, ktoré bolo predstavené na WWDC 2022, je podľa slov samotného výrobcu až o 20 % menšie a zároveň ľahšie než kedykoľvek predtým. Prekonáva dokonca aj ultra-kompaktný MacBook s 12″ displejom, ktorý Apple predstavilo ešte v roku 2015!

MacBook Air (2022) s čipom M2 je síce iný, no stále extrémne tenký 

Ako sme už naznačili vyššie, MacBook Air prešiel na iný dizajnový jazyk, než ten, ktorému bol verný od pôvodného predstavenia v roku 2008. Pamätníci vedia, že vtedy ho prezentoval Steve Jobs vytiahnutím z poštovej obálky. Išlo o dôležitý moment v počítačovom priemysle, na ktorý nikdy nezabudneme.

Novinka už nemá zúženú spodnú časť šasi, ale ponúka jednotnú hrúbku po celom obvode hliníkového tela.

Doterajší „trik“ spoločnosti Apple spočíval v tom, že modely „Air“ mali v najtenšom bode hrúbku iba 3 milimetre, kvôli čomu pôsobili extrémne štíhlo. Toto isté platilo aj pre MacBook 12″ z rokov 2015 – 2019, ktorého hrúbka v najtenšom bode predstavovala len 3,5 milimetra.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Problém bol však v tom, že najhrubší bod počítačov (v oblasti pántu displeja) predstavoval v prípade MacBooku Air 1,56 cm a v prípade MacBooku 12″ 1,35 cm. Ani v jednom prípade teda nemohli konkurovať tomu, čo Apple predstavilo na WWDC 2022.

Nový MacBook Air má totiž hrúbku iba 1,13 cm, čo je výrazne menej ako jeho predchodca. Dokonca je ešte tenší, ako pôvodný iPhone z roku 2007, ktorý mal hrúbku 1,16 cm.

Prekvapí aj hmotnosť 

Ďalším zaujímavým údajom je aj hmotnosť samotného zariadenia. MacBook Air s čipom M2 je najľahší 13″ počítač od spoločnosti Apple, nakoľko má iba 1,24 kg. Predchodca mal 1,29 kg a Apple predstavilo doposiaľ len dva ľahšie počítače, ktorými boli MacBook Air 11″ (1,08 kg) a MacBook 12″ (0,92 kg). Tým však z dôvodu rozmerov a pravdepodobne väčších a ťažkých akumulátorov zatiaľ konkurovať nemôže.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Ak sa vám teda bude zdať nový počítač od Apple veľký a ťažký, spomeňte si na tieto údaje. Zároveň nám dajte vedieť do komentára, čo si myslíte o jeho novom dizajne. Tešíme sa na vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.