Počas konferencie WWDC 2022 a predstavovania nového operačného systému iOS 16, nám spoločnosť Apple oznámila, že funkcia Tap to Pay, na ktorej pracuje od začiatku roka, bude k dispozícii už tento mesiac.

Táto novinka umožňuje premeniť váš iPhone XS (alebo novší) na platobný terminál, vďaka čomu zvládnete nielen odosielať, ale rovnako aj prijímať platby. Toto môže zásadným spôsobom zjednodušiť život menším obchodníkom, pretože celý systém funguje absolútne jednoducho.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Za všetkým stojí stará známa technológia NFC, ktorou je vybavený každý iPhone od roku 2014 a rovnako aj inteligentné hodinky Apple Watch.

Celý proces platby prebieha samozrejme v rovnakých bezpečnostných štandardoch, ako keď si niečo kupujete cez Apple Pay. Nemusíte sa teda obávať nijakého zneužitia osobných alebo platobných údajov.

Na Slovensku si počkáme možno aj niekoľko rokov 

tap to payŽiaľ, ako sa už možno dalo predpokladať, aj keď je funkcia Tap to Pay relatívne blízko, v skutočnosti je od nás vzdialená na tisíce kilometrov. Hoci ju teda Apple začne používať už tento mesiac, všetko bude obmedzené na obchodníkov a nezávislých predajcov, ktorí sa nachádzajú na území USA.

Problém je v tomto prípade ten, že firma musí opäť rokovať s bankami po celom svete rovnako, ako keď zavádzala Apple Pay. A nezabúdajme, že možnosť platenia za pomoci iPhonu sa na Slovensku používa len od roku 2019, zatiaľ čo v USA ju mohli ľudia používať už v roku 2014.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Čo sa týka Tap to Pay, tak tu by sme nemali byť takí skeptickí. Aj keď je Slovensko len malá krajina, spoločnosť Apple už dávno nadviazala komunikáciu s našimi bankami (v súvislosti s Apple Pay), takže teoretické doplnenie služieb o Tap to Pay by mohlo byť rýchlejšie. Nemali by sme si ale robiť ilúzie, že to bude ešte v tomto a možno ani v budúcom roku. Kým tento systém dorazí do našich končín, zrejme sa ešte čo to načakáme.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -