V posledných mesiacoch sme vám priniesli hneď viacero správ o tom, že niektorí slovenskí operátori zvyšujú ceny svojich služieb. So zdražovaním najskôr začal košický Antik a pokračoval Orange, O2 či 4ka. No a netrvalo dlho, kým sa ku tejto téme vraciame so spoločnosťou, ktorá má na Slovenskom trhu obrovské množstvo klientov.

Ak využívate televíziu alebo pevný internet od UPC, pripravte sa na zdražovanie. Tento operátor rozoslal svojim klientom správu o tom, že začína so zavádzaním nového energetického poplatku.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Firma začne so zvýšenými cenami od 1. novembra 2022, pričom tento krok súvisí predovšetkým s rastom cien energií, ktoré sú na rekordných maximách. Rovnakým spôsobom obhajuje zdražovanie aj konkurencia.

Energetický poplatok sa bude viazať na prípojku 

MacBook Pro 16"
Zdroj: Unsplash (Fabian Irsara)

UPC sľubuje, že ak využívate akékoľvek zľavy alebo akcie, v žiadnom prípade o ne neprídete. Rovnako tak nebudete musieť platiť zvýšenú taxu za prenájom elektronických zariadení.

Každopádne, každý zákazník tejto spoločnosti sa musí pripraviť na to, že mesačne zaplatí za pevný internet, televíziu alebo úplne iný produkt až o 1,9 € viac.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Zákazníci, ktorí majú v UPC predplatený balíček viacerých služieb sa nemusia obávať, že by sa energetický poplatok načítal. Zvýšená cena sa vzťahuje na prípojku, respektíve na odberné miesto a nie na počet služieb, ktoré sú využívané. V skratke sa dá teda povedať, že ako domácnosť, prípadne firma, budete platiť vždy len jeden energetický poplatok.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -