Spoločnosť Apple nám už zajtra na WWDC 2023 môže predstaviť jeden z najrevolučnejších produktov poslednej dekády, ktorý kompletne zmení spôsoby, akými dnes používame mobilné zariadenia. Očakávaný Apple Headset bude tvoriť akýsi základ pre ďalšie nositeľné zariadenia tohto typu, vrátane AR okuliarov, na ktorých sa v Cupertine intenzívne pracuje. Niektorí analytici hovoria, že už do desiatich rokov úplne nahradia iPhone.

A aj keď si väčšina z nás podobné zariadenia budúcnosti predstavuje, ako hardvérovo veľmi zložité, ukazuje sa, že to nemusí byť celkom pravda. Čínske Xiaomi totiž predstavilo inteligentné okuliare, ktoré prinášajú zaujímavé funkcie a taktiež nie sú až také drahé, ako by ste si mohli myslieť. Ešte doplníme, že nejde ani o prvé zariadenie tohto typu, nakoľko Xiaomi odhalilo inteligentné okuliare už minulý rok. Ich účel bola ale iný.

Novinka z dieľne čínskeho technologického giganta si evidentne nedala za cieľ nahradiť váš iPhone, ale skôr ho doplniť ako šikovný gadget.

Inteligentné okuliare majú slúžiť predovšetkým na počúvanie hudby, alebo vybavovanie telefónnych hovorov. Všetko zabezpečia samozrejme bez nutnosti používať dodatočné slúchadlá. Ako to teda funguje? To je na tom to najzaujímavejšie.

Okuliare od Xiaomi majú jednu špecialitu

Xiaomi okuliare
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi totiž na prenos zvuku využíva špeciálny systém, ktorí do vašej lícnej kosti prenáša zvuk. Uši máte teda po celý čas voľne a môžete bez problémov vnímať, čo sa deje vo vašom okolí.

Podobný systém využívajú aj mnohé slúchadlá pre bežcov, ako napríklad Shokz OpenMove, ktoré sa bežne predávajú za cca 80 €. Xiaomi teda nevynašlo novú technológiu, no zobralo starý známy systém a zapracovalo ho do okuliarov, čím vznikol unikát.

Na výslednom produkte je potom zaujímavé aj to, že na prvý pohľad sa ničim nelíši od klasických okuliarov. Jediné čo môžete spozorovať, je o málo hrubší rám.

Súčasťou novinky je aj skvelá výdrž batérie na úrovni až 10 hodín (prehrávania skladieb) a tiež váha, ktorá sa pohybuje na úrovni 38 gramov. Okuliare sa pohodlne nosia a nemali by nijakým spôsobom ovplyvňovať komfort majiteľa.

Cena je veľmi prijateľná 

Xiaomi okuliare
Zdroj: Xiaomi

Inteligentné okuliare od Xiaomi môžete ovládať pomocou vstavaných dotykových tlačidiel a rovnako ku ním môžete pripojiť až dve samostatné Bluetooth zariadenia.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

REKLAMA

Najlepšia je však na tomto výrobku cena, ktorá je v Číne stanovená na 899 juanov. V prepočte ide zhruba o 120 € bez DPH, čo znie vcelku výhodne.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo Apple Watch Series 7

Samozrejme ale zrovnávať takýto produkt s plnohodnotnými inteligentnými okuliarmi, ktoré ponúknu displej pre rozšírenú realitu nie je veľmi fér.

Aj tak ide ale o zaujímavosť, o ktorej by ste mali vedieť. Možno v budúcnosti bude používať podobný systém na prenos zvuku vo svojich inteligentných okuliaroch aj priamo spoločnosť Apple. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -