Spoločnosť Samsung potvrdila, že svoj nový smartfón Galaxy S23, ktorý príde na trh v troch samostatných verziách predstaví už 1. februára 2023.

Od jeho premiéry nás teda delia iba týždne a ako správni Apple fanúšikovia sa zaujímame o to, čo prinesie azda najsilnejšia konkurencia pre iPhone a ako bude vyzerať.

O dnešné úniky sa postarala nemecká internetová stránka Winfuture.de a holandská stránka Nieuwemobiel.nl. Zatiaľ čo jeden portál priniesol únik dizajnu základných modelov Galaxy S23 / S23+, ten druhý zverejnil snímky, ktoré zachytávajú prémiový Samsung Galaxy S23 Ultra v plnej svojej kráse.

Už na prvý pohľad je jasné, že Samsung sa inšpiroval spoločnosťou Apple. Nie však v zmysle kopírovania dizajnu, nakoľko juhokórejský gigant si ide v tomto smere svojou vlastnou cestou, čo vcelku kvitujeme.

Samsung Galaxy S23 bude v tomto smere trochu nudný

Samsung Galaxy S23
Zdroj: Winfuture.de

Firma sa však v roku 2023 rozhodla pre aktualizáciu, ktorá je v porovnaní s dizajnom Samsungu Galaxy S22 / S22+ a S22 Ultra z roku 2022 len veľmi minimálna.

Áno, upravili sa niektoré detaily, ktoré súviseli so zadnými fotoaparátmi. Takisto môžete spozorovať aj zanedbateľné zmeny v tvaroch smartfónov.

Samsung Galaxy S23
Zdroj: Winfuture.de

Ak sa však na ne pozriete vcelku, budú vám pripadať prakticky rovnaké, ako minulý rok. A presne toto robí spoločnosť Apple. Veď stačí sa pozrieť na iPhone 12, iPhone 13 a iPhone 14, medzi ktorými sú síce pozorovateľné rozdiely, no na zákazníka stále pôsobia jednotným dojmom.

Samsung Galaxy S23
Zdroj: Winfuture.de

Nové smartfóny od Samsungu budú samozrejme vybavené tým najmodernejším možným hardvérom. Spomeňme napríklad procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ktorý vďaka špeciálnej technológii od výrobcu bude schopný prijímať aj satelitné volania rovnako, ako to dnes dokáže napríklad iPhone 14.

Samsung Galaxy S23
Zdroj: Winfuture.de

Rozdiel ale bude v tom, že v prípade zariadenia s Androidom nemusí byť táto funkcia obmedzená len na SOS rizikové situácie. Cez satelit sa bude možné dorozumievať prakticky s kýmkoľvek (hoci to určite nebude zadarmo).

Samsung Galaxy S23 Ultra dostane 200 Mp fotoaparát 

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Nieuwemobiel.nl

Ďalšie disciplíny, v ktorých by mal nový Samsung Galaxy S23 excelovať sú potom schopnosti pri fotografovaní alebo natáčaní videa.

Už od augusta 2022 sa napríklad hovorí, že Samsung Galaxy S23 Ultra dostane až 200 Mp fotoaparát. To, či ale jeho technológia porazí Apple uvidíme až po prvých testoch. Fotoaparáty sa totiž nehodnotia na papieri ale v praxi.

Zatiaľ sa môžete pozrieť na rendery, ktoré odhaľujú tieto zariadenia týždne pred predstavení. Napíšte nám do komentára, ako sa vám páči ich dizajn. Za nás je vcelku zaujímavý.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Nieuwemobiel.nl
Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Nieuwemobiel.nl
Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Nieuwemobiel.nl

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tri dôvody, prečo sa Samsungu nedarí!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -