Home Blog Page 2631

Nová reklama od Apple!

Jablková spoločnosť predstavuje každoročne niekoľko veľmi originálnych reklám, v ktorých vyzdvihuje niektorú z výhod svojich iOS či OS X zariadení. Posledné dve sa niesli v štýle hrania hier či propagácie služby Continuity. Dnes prichádza ďalšia reklama, ktorá vyzdvihuje možnosť nahrávania hlasových správ!

Hlasové správy

Podobnú službu používame v aplikácií WhatsApp už približne tri roky rovnako, ako pri Facebooku respektíve Messengeri. Totiž niekedy je omnoho jednoduchšie nahrať krátku hlasovú správu ako ju písať. Navyše sa dá pomocou nášho hlasu vyzdvihnúť aj emocionálny podtón. Ukáže Vám to z Apple reklám už známa dvojica Jimmy Fallon a Justin Timberlake, ktorá to nadabovala naozaj výborne

Čoskoro sa však už môžme tešiť na ďalšiu tento krát už klasicky Vianočnú reklamu od spoločnosti Apple, ktorá jednoducho bude stať za to. Ešte sa totiž nestalo, že by Apple spravilo reklamu, ktorá sa ľuďom nepáčila!

Pozrite si našu planétu Zem LIVE!

planéta zem
Zdroj: NASA

Na zemi sa nachádza naozaj veľmi malé množstvo ľudí, ktorí mali možnosť vstúpiť do vesmíru. Ich súčasný počet je len 543, čo je v porovnaní k vyše 7 miliardami obyvateľov našej planéty naozaj málo. Nevadí, pokrok a vývoj sa zastaviť nedá a dnes môžte aj vy z pohodlia domova sledovať to, čo kozmonauti zo stanice ISS. Stačí mať prístup na internet a trocha trpezlivosti! 

Kamery

NASA pre nás pripravila úplne nový projekt, vďaka ktorému máme možnosť sledovať planétu zem priamo z vesmírnej stanice ISS. Na tejto stanici je totiž nainštalovaných množstvo kamier, ktoré snímajú obraz v HD, podľa čoho sa koniec koncov nazýva aj samotný projekt, High Definition Earth Viewing experiment. Pri sledovaní našej Zeme však treba brať do úvahy aj to, že ide stále len o experiment, a tak pri prepínaní či sledovaní videa môže dochádzať ku krátkodobým výpadkom.

Pokiaľ vás zaujímajú hodnoty v číslach, tak z ISS sa na našu Zem budete pozerať z výšky 431 kilometrov, čo je v podstate o nejakých 420 kilometrov viac ako bežné lety komerčných lietadiel. Poďte sa teda s nami „pokochať“ krásami, ktoré v sebe ukrýva naša Zem! 🙂


Broadcast live streaming video on Ustream

iPhone Edition, iPhone 2G v modernom štýle!

Apple je jednoznačne jednou zo spoločností, ktorá posúva priemyselný dizajn na úplne iné úrovne. Totiž, každý nový iPhone je niečim výnimočný a vyzerá naozaj prekrásne, o čom svedčí aj obrovský záujem zákazníkov. Ruský dizajnér Grisha Serov sa na celý smartfón pozrel z trocha iného uhla a predstavil nám niečo, čo je naozaj prekrásne a sčasti pripomína prvú generáciu Jablkového zariadenia. Pozrite si iPhone Edition!

iPhone Edition

Práve takto by sa mohla nazývať nová generácia smartfónu. Grisha z neho spravil naozajstné umelecké dielo, keďže v ňom využil prvky zo všetkých predošlých generácií a zároveň prvky z Apple Watch, ktoré môžme vidieť napríklad v rohoch displeja. Medzi ďalšie zaujímavosti tohto konceptu patrí iOS, ktoré je v dizajnovom štýle šiestej a starších verzií. Pokiaľ neviete nájsť tlačidlo home button, v ktorom sa skrýva Touch-ID, tak sa pozrite na bočnú stranu zariadenia (toto riešenie musíme pochváliť minimálne s pohľadu senzoru odtlačku prsta). Medzi zaujímavosť potom ešte patrí špeciálne tlačidlo na pridávanie/znižovanie hlasitosti, ktoré v sebe ukrýva aj Zapnutie/Vypnutie zvukov a to, že telefón je celkovo hrubší, ako iPhone 6. Toto zariadenie má podľa dizajnéra spĺňať vodeodolnú normu IPX6. Čo na to hovoríte? Nám sa tento koncept neskutočne páči! 🙂

12345879

Foxconn bude vyrábať zafírové sklíčka pre Apple!

iPhone 6
Zdroj: Unsplash

Apple sa pokúša už nejaký ten piatok vyrobiť dostatočné množstvo nezničiteľných zafírových sklíčok pre svoje zariadenia, no s poslednou spoločnosťou, ktorá ich mala dodávať, GT Advanced, to nedopadlo práve najlepšie. V Coupertine však nevzdávajú boj a pokračujú v dostupných možnostiach. Podľa posledných informácií by mala byť firma  Foxconn, najväčší partner v oblasti výroby iPhonov, výrobcom zafírových sklíčok!

Nová továreň

Túto špekuláciu potvrdzuje aj fakt, že v Číne sa rozhodli investovať a postaviť najväčšiu továreň na displeje pre jedného jediného partnera, ktorým by teoreticky mohlo byť Apple. Pokiaľ však pôjdeme ešte hlbšie, v takejto továrni by sa nemuseli vyrábať priamo displeje ale skôr spomínané zafírové sklíčka. Táto továreň má byť postavená už koncom budúceho roka, čo znamená, že sa dá očakávať príchod spevnených sklíčok na trh už pri iPhone 7. Špekuluje sa dokonca aj o iPhone 6S/6S Plus, no to sa nám zdá vzhľadom na obmedzené kapacity veľmi nepravdepodobné. Tu skôr Apple použije riešenie v podobe štvrtej generácie Gorilla Glass, ktoré je omnoho odolnejšie, ako jeho predchodca!

iPhone 5C skončí na budúci rok!

iPhone 5C v modrej farbe
Zdroj: Apple

Apple predstavilo minulý rok plastový iPhone. Ten bol naozaj pekný a jeho úloha bola nahradiť hliníkovú 5-ku a ponúknuť užívateľom zážitok za nižšiu cenu. Ako sme už zvyknutí, nižšia cena je pri zariadení od Apple v skutočnosti vysoká a vzhľadom na 549 € za základnú 16 GB verziu sa dalo tak nejako očakávať, že nebude mať taký úspech ako sa predpokladalo. Apple ho zruší už na budúci rok!

Nevydarený experiment

To, že nový iPhone 5C nenaplní predajné plány Jablkovej spoločnosti sme v redakcií tvrdili okamžite po tom, ako sme sa dozvedeli jeho cenu. Veď „zabehnutá“ 5-ka, ktorá mala jeden rok sa dala v bazári zakúpiť lacnejšie, ako nový iPhone 5C a to treba dodať, že pôsobí omnoho luxusnejším dojmom a ide vlastne o ten istý smartfón len v inom obale. Apple dokonca propagovalo toto zariadenie viac, ako hlavný predajný trhák iPhone 5S, ktorý sa predával takpovediac sám. Našťastie sa už životnosť tohto zariadenia končí a podľa posledných informácií Apple ukončí jeho výrobu približne v polovici budúceho roka, v čase kedy by sa mala konať WWDC 2015. Nahradiť by ho mal dnes stále veľmi populárny iPhone 5S, pri ktorom sa počíta s 8GB kapacitou a nižšou cenou. Vďaka ukončeniu predaja bude mať Apple na predajných pultoch len iPhony, ktoré ponúkajú Touch-ID!

Samsung predstavil za rok 2014 až 56 smartfónov!

Zdroj: Samsung

Juhokórejský gigant nezažíva v posledných mesiacoch práve priaznivé výsledky. Ba dokonca by sme mohli označiť jeho zisky z predajov smartfónov za katastrofálne, keďže klesli až o 74%. Dôvod nebol samozrejme jeden, no určite k tomu prispel fakt, že sa Samsung zameriaval skôr na kvantitu, ako na kvalitu, no a takto to dopadlo! 

56 smartfónov za rok!

Pokiaľ počujete toto číslo, pravdepodobne mu nechcete ani uveriť. 56 smartfónov je naozaj extrémne veľa a potvrdzuje to len to, že Samsung sa nezameriaval na kvalitu ale skôr na kvantitu, na čo koniec koncov aj sám doplatil. Totiž Low-Endové smartfóny nedokážu konkurovať tým od konkurenčnej spoločnosti Xiaomi či Huvawei a high-endové zasa nestíhajú na Apple či LG. Skrátka predstaviť 56 smartfónov za rok metódou „pokus – omyl“ chce veľa odvahy a zdá sa, že tentokrát šlo práve o ten omyl. Veď keby ich predstavilo len 11, ako Xiaomi, mohlo mať omnoho nižšie náklady na vývoj a teda nižšie ceny, poprípade vyšší výkon pri jednotlivých modeloch!

Nový plán

Samsung si samozrejme uvedomuje, že takto to pokračovať jednoducho nemôže, a tak  od budúceho roka pripravuje úplne nový plán. Jeho smartfóny by mali dostať omnoho kvalitnejšie vyhotovenie a zároveň aj Android nadstavbu TouchWiz, ktorá by fungovala omnoho plynulejšie, ako doteraz. Druhým krokom, ktorý chce spoločnosť spraviť, je zredukovanie počtu nových smartfónov približne o 25-30%. Navyše sú v Samsuugnu pripravení na predstavenie úplne novej série smartfónov s ohybným displejom, takže by sme sa mali mať na čo tešiť! 🙂

iPhone 6 Plus výrazne ovplyvnil používanie iPadu!

iPhone 6 Plus
Zdroj: Unsplash / Drew Hays

Ešte pred tým, než bol vôbec prvý „phablet“ od Jablkovej spoločnosti predstavený, sa na rôznych fórach špekulovalo, či jeho prítomnosť na trhu neovplyvní predaje a používanie väčšieho iPadu. Mnohý analytici boli voči tejto téme skeptický a tvrdili, že áno. Dnes sa dozvedáme, že mali pravdu. iPhone 6 Plus naozaj zamiešal karty! Jeho používatelia totiž nemajú potrebu kupovať si nový iPad!

Výskum

Samozrejme, že tento článok nepíšeme len tak, na základe našich informácií (aj keď by sme mohli, vzhľadom na fakt, že náš iPad leží už tri týždne v poličke). Na tento fakt si posvietili autori aplikácie Pocket, ktorá umožňuje ukladať si webový obsah, videá či iné súbory na neskoršie prezeranie. Z ich najnovších zistení vyplýva, že zatiaľ čo si pozrelo 55% ľudí obsah radšej na iPhone 5S ako na iPade, pri iPhone 6 Plus je toto číslo až 80% v prospech 5,5″ phabletu! Znamená to teda, že len 20% ľudí si pozrie obsah na svojom iPade, ako na väčšom iPhone. Netreba však ostať len pri tomto zariadení. Veľmi zaujímavé čísla prináša aj iPhone 6. Ten síce za verziou Plus zaostáva, no len o pár percent. V tomto prípade si pozrie 72% používateľov obsah radšej na iPhone.

Výskum však zistil, že iPady stále netreba odsudzovať. Totiž väčšina majiteľov si radšej pozrie obsah po 21:00 na svojom iPade, ako na iPhone. Vyplýva z toho teda, to že majitelia pracujú na iPade v čase oddychu a pri práci na iPhone, čo je samozrejme celkom logické!

Telefón nabitý do 30 sekúnd? Žiadne sci-fi, budúcnosť!

Zdroj: Samsung

Žijeme v pomerne rýchlom svete, v ktorom nám batéria na našom smartfóne častokrát nevydrží celý deň, a tak je potrebné opätovné nabíjanie. To je však príliš zdĺhavé a niekedy jednoducho nemáme čas 45 minút „sedieť na nabíjačke“, aby sme mali opäť plnú batériu. Pokiaľ vás batéria vo vašom zariadení obmedzuje a ste nútení používať externé baterky či niečo iné, máme pre vás dobrú správu! Toto trápenie by malo totiž čoskoro skončiť!

30 – sekúnd

Krátky časový úsek, počas ktorého pravdepodobne nestihnete príliš veľa. Môžte si vybaviť jeden naozaj rýchly telefonát, či odpísať na dlhšiu SMS ale pokiaľ by ste si nabíjali iPhone, nepribudlo by vám pravdepodobne ani jedno jediné percento. Na túto problematiku sa pozrela izraelská spoločnosť StoreDot, ktorá sa už dlhšiu dobu zaoberá vývojom batérií. Podarilo sa jej vytvoriť špeciálny akumulátor, ktorý dokáže dobiť vaše zariadenie za 30 sekúnd. Batérie, ktoré niečo podobné dokážu, sa zatiaľ nepredávajú z dôvodu svojej veľkosti, no vedci zo spoločnosti odhadujú, že sa do našich smartfónov dostanú už v roku 2016. Zo začiatku však máme počítať s vyššou cenou (100-150€$ navyše za smartfón). Batérie budú samozrejme odolné, keďže podľa slov spoločnosti by mali vydržať vyše 1500 nabití, čo je v niektorých prípadoch aj násobok súčasných Li-Ion či Li-Pol batérií!

Automobily

Aj napriek tomu, že sa zatiaľ rozprávame iba o smartfónoch, napadlo nás, že podobná technológia by sa mala dať využiť aj v automobilovom priemysle, kde by dokázala takú Teslu nabiť možno do 2-3 minút, čo sa vyrovná tankovaniu na benzinke. Ľudia by teda konečne mohli zahodiť predsudky voči dojazdu a užívať si jazdu takmer zadarmo!

HUVAWEI Honor 6 Plus!

Apple predstavilo nové iPhony len pred dvoma mesiacmi, no už teraz sa po celom svete začínajú objavovať prvé informácie o tom, že rôzne spoločnosti začínajú proti nemu zbrojiť. Poslednou má byť v našich končinách pomerne známy HUVAWEI, ktorého smartfón by mal priniesť názov a teraz sa podržte, Honor 6 Plus!

Čistá náhoda

V dnešnej dobe už  poznáme prípady, kedy niektorá zo spoločnosti nechcenou náhodou spraví niečo rovnaké, ako Apple a skončí to na patentovom súde, v ktorom Jablková spoločnosť získa milióny dolárov (v ojedinelích prípadoch aj naopak). Aj napriek tomu, že spoločnosť HUVAWEI nie je zatiaľ v žiadnom patentovom spore s Apple, spomenuli sme ju, pretože pre svoj budúci smartfón pripravila názov takmer rovnaký ako v prípade Apple. Nový smartfón sa má volať HUVAWEI Honor 6 Plus!

Spoločné vlastnosti

Toto zariadenie by malo ponúknuť rovnako ako v prípade Jablkového iPhonu 6 Plus 5,5″ FULL-HD displej, tenké telo či nízku hmotnosť. Pokiaľ sa naň pozriete zozadu, tak vám možno v hornej ľavej časti pripomenie nový iPhone ukrytý v púzdre. Tu sa však udiala jedna vec, s ktorou by chcelo HUWAVEI preraziť. Jeho „6 Plus“ totiž ponúka dve šošovky fotoaparátu, vďaka ktorým by mal byť schopný natáčať 3D video! No, vyzerá to super, len ten názov si mohli odpustiť!

Ako sa píše na 5,5″ iPhone 6 Plus?

iPhone 6
Zdroj: Unsplash / Marc-André Julien

Aj napriek tomu, že ide o pomerne nezvyčajnú tému, ide o veľmi dôležitý aspekt, ktorý môže zavážiť pri kúpe smartfónu. Každý z nás totiž potrebuje často rýchlo odpísať, a tak vám prinášame článok, ktorý vám prezradí, ako je to s písaním na väčšom iPhone 6 Plus.

„Jednou rukou“

Začneme tým horším, odpisovaním jednou rukou. Displej nového iPhonu 6 Plus je naozaj obrovský, a tak odpisovanie jednou rukou nie je vôbec také príjemné, ako pri predošlých generáciách.Nepomáhajú ani zaoblené hrany, ktoré by mali ako tak zjednodušiť písanie. Všetko sa to však dá vyriešiť pomocou klávesnice „One Hand“, ktorá je dostupná zadarmo a ponúka všetko to, čo potrebujete pri písaní. Dokonca sa dá nastaviť aj strana, takže pokiaľ nieste pravák, nebude problém s písaním ľavou rukou!

imageimage

„Dvoma rukami“

To čo iPhone 6 Plus stráca na písaní jednou rukou, naopak získava pri písaní oboma. Klávesnica je totiž vo vertikálnej polohe naozaj obrovská, a tak je aj písanie na nej omnoho pohodlnejšie. Horizontálne písanie na klávesnici je taktiež vynikajúce. Obsahuje množstvo funkcií, ktoré sa zídu pri písaní a uľahčia nám život! 🙂

image

Celkové písanie teda hodnotíme ako dobré, aj napriek tomu, že sa v jednej ruke píše horšie, iPhone Vám to vynahradí pri písaní pomocou dvoch rúk. Stačí si už len zvyknúť. Koniec koncov, aj tento článok sme napísali práve na iPhone 6 Plus! 🙂

SLEDUJ NÁS

43,257FansLike
9,272FollowersFollow
475SubscribersSubscribe