Home Blog Page 2632

Sony pripravuje svoje inteligentné hodinky z e-papiera.

Inteligentné hodinky od spoločnosti Fitbit
Zdroj: Unsplash / Kamil S

Spoločnosť Apple uviedla svoje prvé inteligentné hodinky ešte 9.septembra, kedy vlastne vznikol aj úplne nový trend v chápaní inteligentných hodiniek. Totiž Apple Watch disponujú naozaj luxusným vyhotovením a zároveň možnosťou kombinovať rôzne remienky. Ostatné spoločnosti si zdá sa začínajú brať príklad práve z Apple a pripravujú svoje hodinky, ktoré budú ponúkať taktiež nové možnosti. Jednou z nich je aj spoločnosť Sony, ktorá chce využiť e-paper.

Nielen na displej

Áno ide o presne ten e-paper, ktorý môžme poznať z čítačiek. Výhoda je jednoznačná. E-paper nepotrebuje vyžarovať svetlo, on ho priamo odráža, čo sa podpisuje aj na čitateľnosti a priehľadnosti samotného textu či hocičoho iného, čo sa na ňom zobrazuje.. Druhou výhodou je samozrejme úspora energie. Sony však na to ide trocha ináč a displej nebude jediným, na ktorom bude použitý e-paper. Mal by sa totiž vyskytnúť aj na remienku hodiniek. Majiteľ by mal teda mať možnosť kedykoľvek zmeniť vzor či celkový vzhľad svojho remienka. Uvidíme teda, čo nám to Sony nakoniec predstaví. Každopádne to vyzerá veľmi zaujímavo!

Nahradí Microsoft či Yahoo, Google OS X či iOS?

Microsoft
Zdroj: Unsplash / Turag Photography

Za posledné roky sme mohli sledovať to, že Apple sa pokúša čo najviac odčleniť od spoločnosti Google. Celé to začalo mapami, ktoré ako dnes vieme spôsobili veľké problémy používateľom po celom svete, keďže Apple Maps neboli tak úplne hotové a v čase vydania obsahovali množstvo chýb, pokračovať to môže práve novým vyhľadávačom v našich iOS či OS X zariadeniach.

Koniec zmluvy

Podľa posledných informácií by mala už na budúci rok vypršať zmluva medzi Apple a Google, ktorá sa týka predvoleného vyhľadávača v Safari na našich iOS a OS X zariadeniach. Na jeho doterajšie miesto si vraj už brúsi zuby spoločnosť Microsoft či Yahoo. Apple už dnes používa vyhľadávače od posledných dvoch menovaných spoločností. Za pomoci Bingu (Microsoft), dodáva informácie hlasovej asistentke Siri a Yahoo zasa informuje naše zariadenia o akciách.

Zmena k horšiemu

Je jasné, že pokiaľ by si Apple dovolilo učiniť podobný krok, zmeny by sa dotkli aj nás finálnych používateľov. Osobne si totiž nevieme predstaviť prácu s vyhľadávačmi, ako Bing či Yahoo, pretože sme už za tie roky skrátka zvyknutý na najlepšie riešenie na trhu, ktoré prináša Google. Táto situácia by sa teda dala riešiť jedine tak, že by si používatelia Safari stiahli prehliadač Chrome, no to Apple určite nechce. Nevieme teda, ako nakoniec táto téma dopadne, no dúfajme, že Apple vytvorí prostredie, ktoré bude príjemné v prvom rade pre nás používateľov. Samozrejme o súčasnom stave tohto problému vás budeme priebežne informovať!

Akcie Apple dosiahli novú rekordnú hodnotu!

Apple Logo
Zdroj: Unsplash / Aditya Joshi

Apple je najhodnotnejšou spoločnosťou sveta, a tak tento gigant musí byť najlepší naozaj v každom smere. Jablková spoločnosť sa v posledných mesiacoch nestíha tešiť z úspechov, pretože ich je tak veľa, že sa jednoducho ťažko rátajú. Len prednedávnom sa totiž oslavovala rekordná trhová hodnota akcií Apple. Dnes ju v Coupertine oslavujú znova!

Nová rekordná hodnota

V noci dosiahli akcie Jablkovej spoločnosti novú, rekordnú hodnotu. Ich cena bola presne 118,62 dolárov. Keby akcie neboli rozdelené v pomere 7:1, hodnota by predstavovala až 830,34 dolárov. Nielen akcie však rekordne vzrástli. Okrem nich sa zvýšila aj celková trhová kapitalizácia spoločnosti, ktorá po dnešnom dni predstavuje hodnotu 695,7 miliardy dolárov. Ide o nové, historické maximum! Pomaly ale isto sa teda Apple blíži ku hranici jedného bilióna, ktorý by teoreticky mohla na burze dosiahnuť už čoskoro. Pokiaľ sa vrátime späť do roku 2012, môžme si spomenúť, že už vtedy sme túto hranicu riešili, akcie mali hodnotu 704 dolárov. Žiaľ, začali prudko klesať a tak Apple 1 bilión amerických dolárov nepokorilo.

(RED) Gift Cards počas Black Friday!

Tak, ako každý rok, aj tento sa dočkáme „Black Friday“ výpredaja, ktorý bude organizovať samotné Apple. Zákazníci si budú môcť zakúpiť množstvo vybraných produktov za naozaj zvýhodnené ceny. Apple sa však rozhodlo, že tento rok spojí tento celosvetový výpredaj aj s charitatívnou akciou v boji proti zákernej chorobe AIDS, a tak si počas Black Friday bude môcť každý zákazník zakúpiť aj špeciálnu iTunes Gift Card! 

(RED) GiftCard a „Black Friday“

Každý zákazník si bude môcť počas „Čierneho Piatku“ (28. novembra), zakúpiť aj špeciálnu (RED)  darčekovú poukážku, vďaka ktorej následne získa zľavy na produkty, ktoré sa nachádzajú v  iTunes Store, AppStore a iBook Store. Zľavy sa budú pohybovať v rozmedzí od 25 až do 100 dolárov, čo môže byť naozaj výhodná ponuka. Všetko však záleží od jednotlivých produktov. Celá akcia potrvá jeden deň, alebo do vypredania zásob. Zákazníci si teda budú môcť zakúpiť produkty za zvýhodnené ceny alebo podporiť asociáciu Product (RED).

50$ – Pri zakúpení iPhonu 5S,5C,6, 6 Plus.

50$ – Pri zakúpení iPadu Air 1,2 či iPadu mini 1,2,3.

100$ – Pri zakúpení akéhokoľvek počítača s palety produktov MAC.

25$ – Pri zakúpení iPodu Touch či iPodu Nano.

25$ – Pri zakúpení Apple TV.

25$ – Pri zakúpení sluchátok Beats by Dr.Dre.

Veľký jesenný Steam výpredaj!

Steam logo
Zdroj: Steam

Každý hráč, ktorý používa Steam určite vie, že sa niekoľkokrát do roka objaví príležitosť na hranie obľúbených titulov za naozaj nízke ceny. Totiž na Steame sa pravidelne objavujú rôzne akcie či výpredaje, ktoré vám umožnia kúpu množstva nových titulov za cenu jedného. Zajtra by sa mal začať jesenný výpredaj, no nezabúdajte ani na Black Friday!

Už zajtra

Určite sa medzi našimi čitateľmi objavia aj takí, ktorí zvyknú hrať hry, zakúpene zo Steamu. Ani sa im nečudujeme, pokiaľ sú totiž zľavy, ceny môžu byť naozaj príjemné. Navyše, ak sa ešte blíži „čierny piatok“, a teda obrovský výpredaj všetkého možného počas jedného dňa, treba si pripraviť naše bankové kontá. Na Steame by mal totiž začať jesenný výpredaj hier už zajtra o 19:00 nášho času a trvať bude do 1.decembra. Ide teda o relatívne pekný spôsob, ako si vytvoriť predčasný Štedrý večer. Hráči, ktorí dlho čakali, kým sa nad nimi vyhliadnutými titulmi objaví zľava, by teda mali v posledných dňoch zbystriť pozornosť!

Dávajte však pozor, aby sa vám na Steame neobjavilo niekoľko desiatok titulov, ktoré nebudete nikdy hrať! 😀

Ako nastaviť vlastný tón zvonenia na iPhone?

ZDROJ: UNSPLASH / AltumCode

Každý, kto má iPhone, určite pozná niekoľko špecifických zvonení, ktoré keď začuje v dave, okamžite vie o aký smartfón ide. Množstvo používateľov originálne Apple zvonenia obľubuje, no nájdu sa aj takí, ktorí skrátka chcú počuť svoju obľúbenú pesničku, no nevedia, ako ju nastaviť. My sme pre vás preto pripravili jednoduchý návod, ktorý vám zaberie len niekoľko minút!

Možno ste ani nevedeli

O tom, že sa na iPhone dá stiahnuť aj vlastný vyzváňací tón pravdepodobne množstvo majiteľov ani nevie. Práve preto by mali vedieť , že to naozaj ide a hlavne , ako na to. Celé je to naozaj jednoduché a nastavovanie vlastného zvonenia vám zaberie len niekoľko minút. Poďme teda na to!

Návod

  1. Otvorte si webovú stránku www.free-ringtones.cc.
  2. Nájdite si vašu obľúbenú pesničku poprípade ju rovno importujte z vášho PC. ( V prípade, že ju budete importovať rovno vyberte, ktorá časť pesničky má „vyzváňať“).
  3. Stiahnite si zvonenie
  4. Presuňte vami stiahnuté zvonenie zo zložky do iTunes (iTunes automaticky rozozná, že ide o zvonenie vďaka tomu, že sa nachádza vo formáte „m4r“)
  5. Všetky zvonenia sa nachádzajú v ľavom menu priamo pod položkou „zvuky“.
  6. Potom v iTunes prepnite na iPhone, zvolíte vlastnosti iPhone a tu prejdete v hornej časti na Zvuky s tým, že dáte synchronizovať.
  7. Momentálne by sa už malo zvonenie nachádzať vo vašom iOS zariadení.
  8. Teraz už len stačí, aby ste v iPhone zapli Nastavenia/Zvuky a priradili zvonenie k danému upozorneniu!

3 tipy, ako rýchlejšie nabiť iPhone/iPad!

Smartfóny značky Apple trpia výrazne menšou kapacitou batérie, ako je to v prípade konkurenčného Samsungu. Apple totiž dbá na dizajn samotných zariadení, pričom akosi zabúda, že dôležitá je aj kapacita batérie. Pri nových iPhonoch je relatívne slušná výdrž, no pokiaľ ste majiteľom staršieho zariadenia, zvyknete ho dobíjať aj dva či trikrát denne. Prinášame vám dve finty, vďaka ktorým bude nabíjanie o pár minút rýchlejšie!

Problematika

Keď sme boli ešte majiteľmi staršieho iPhonu 5S či 4S, nikdy sme nijako extra neriešili to, za koľko sa nám zariadenie dobije. Vždy to totiž trvalo trištvrte či jednu hodinku. Akonáhle sme sa však stali majiteľmi doposiaľ najväčšieho iPhonu v histórii s označením 6 Plus, zistili sme, že nabíjanie trvá naozaj dlho a potrebovali sme nájsť spôsob, ako ho reálne urýchliť. Nedocielili sme omnoho lepší výsledok, no rozdiel v minútach sa predsa len našiel!

Napojte ho priamo do zástrčky

Množstvo používateľov používa na dobíjanie svojho zariadenia rôzne predlžovačky, v ktorých majú okrem iného zapojené aj iné zariadenia. Je teda logické, že nabíjanie môže trvať o niečo dlhšie, ako v prípade, že iPhone napojíte priamo do zástrčky. Čuduj sa svete, neverili sme tomu, no rozdiel bol naozaj badateľný!

image

Režim lietadlo

Pokiaľ nabíjate svoj iPhone v čase, kedy nie ste práve vyťažení a nepotrebujete prijímať hovory, poprípade si práve doprajete chvíľku oddychu, dajte ho do režimu lietadlo. iPhone totiž vypne Wi-Fi, Bluetooth a mobilné dáta čím samozrejme minie aj menej zbytočnej energie. Táto teória sa u nás taktiež ukázala, ako pravdivá.

image

Nehrajte sa na zariadení

Pri iPhone 5S sme boli zvyknutý, že sme počas nabíjania zapli obľúbenú hru a začali prechádzať misie. Sprevádzal to samozrejme aj silný jas, takže sme spomalili aj nabíjací cyklus. To však nebolo nijako výrazné, a tak sme moc neriešili dobu nabitia. Nevieme síce, ako na menšej 6-tke, no na našom väčšom iPhone 6 Plus sa nám batéria nenabíja takmer vôbec, pokiaľ hráme nejaké hry. Presne preto sa treba odosobniť od nášho zariadenia aspoň na pár desiatok minút, kým sa nabije na slušnú hodnotu!

3 tipy pre lepšiu výdrž batérie v iOS 8! (1)

iPhone 6
Zdroj: Unsplash

Všetky Jablkové zariadenia, ktoré boli doteraz predstavené, mali problém s výdržou batérie. Posledná generácia, najmä verzia Plus, samozrejme nie, no ináč problém postihuje najmä staršie zariadenia, ktoré majú nainštalovanú najnovšiu verziu iOS. My vám prinášame 3 jednoduché typy, ako predĺžiť o niekoľko desiatok minút výdrž batérie!

Diagnostika

Samozrejme prvou vecou, ktorú by ste mali urobiť v prípade, že chcete zvýšiť výdrž vašej batérie, je kontrola, ktorá vám presne povie, ktoré aplikácie vám jej najviac spotrebujú. Nie je to nič ťažké, stačí zájsť do: Nastavenia/Všeobecné/Štatistiky/Používanie batérie.

image

1. Jas

Jedným z najväčších spotrebiteľov energie vo vašom zariadení je samozrejme displej, lepšie povedané jeho podsvietenie, ktoré má množstvo používateľov na „maxime“ aj v prípade, že to vôbec nie je nutné. Pokiaľ sa však neradi zaoberáte tým, aký máte silný jas, zájdite do Nastavenia/ Automaticky jas. Pokiaľ naopak nemáte radi automatické nastavovanie jasu, môžte to robiť jendoducho cez Control Panel.

image image

2. Dynamická tapeta

Apple pridalo s príchodom iOS 7 do svojich Jablkových zariadení aj novinku, ktorú nazývame dynamická tapeta. Pokiaľ sa totiž dostanete na domovskú plochu, na pozadí nie je obrázok ale pohyblivé „guličky“. Je to naozaj veľmi prijemne osvieženie, no pýta si naozaj dosť batérie, najmä pri predošlých iPhonoch. Preto vám odporúčame vyhnúť sa používaniu tohto dynamického pozadia.

image

3. Nezabúdajte na Wifi, Bluetooth!

Množstvo používateľov necháva na svojich zariadeniach spustenú Wi-Fi či Bluetooth aj počas celého dňa bez toho, aby sa na ňu bolo pripojili. Práve preto nezabúdajte ani na tento aspekt. S ich vypnutím zamedzíte zbytočnému úbytku batérie. Nemalo by ísť o nič dramatické, no pre niekoho je každé percento dobré!

image

MythBusters vs. Gorilla Glass 4

iPhone 6
Zdroj: Unsplash / freestocks

Nemusíte patriť medzi filmových či seriálových nadšencov na to, aby ste poznali legendárnu dvojicu Adama a Jamieho, ktorí vo svojom seriáli vyvracajú rôzne mýty pomocou naozaj bláznivých pokusov. Dnes sa môžme pozrieť na test nového Gorilla Glass 4, ktoré vraj len tak ľahko nerozbijete!

Výborná reklama

Denno denne nás obklopujú milióny reklám, ktoré poukazujú na nové produkty. Poznáme ich napríklad z televízie či z billboardov vedľa ciest. Snaha a kreativita sa cení a za to musíme pochváliť aj tvorcov Gorilla Glass 4, Cornimg. Práve oni sa rozhodli, že reklamu pojmu troška ináč a dohodli si spoluprácu so známou dvojicou so seriálu MythBusters. Ti nové sklo podrobili niekoľkým testom odolnosti, ktoré boli samozrejme zaznamenané v pekných spomalených záberoch! Pozrite si teda naozaj kreatívnu reklamu, na Gorilla Glass 4, ktoré už čoskoro možno bude súčasťou aj našich iPhonov!

Dve nové reklamy od Apple!

Jablková spoločnosť je precízna naozaj v každom smere. Práve preto si dáva záležať okrem svojich produktov aj na reklame. Ako už poznáme Apple vždy ide o originálny spôsob. Dnes vyšli úplne nové dve reklamy na iPhone 6/6 Plus, pozrite si ich!

Vainglory

Prvá z dvojice reklám propaguje úplne novú hru v štýle MOBA, ktorá je voľne stiahnuteľná z AppStore a autori ju nazvali Vainglory. Prezentovaná bola aj na septembrovom Keynote, spolu s novými iPhonmi, a tak je jasné, že pôjde o mimoriadne vydarený titul! Dokáže totiž ako jedna z prvých hier využiť HW nových iPhonov naplno, a tak je zábava spojená aj s výborným hracím zážitkom!

Continuity Handoff

Druhá reklama opisuje novú funkciu Continuity Handoff, ktorá bola predstavená po boku iOS 8. Ide o vynikajúci nápad ako používateľom uľahčiť život v prípade, že si niekde nechá iPhone, no momentálne sedí v druhej miestnosti pri Macu. Keď iPhone zazvoní a používateľ si môže pohodlne zdvihnúť hovor aj cez svoj počítač!

SLEDUJ NÁS

43,257FansLike
9,272FollowersFollow
475SubscribersSubscribe