Posledné týždne si všetku pozornosť technologického sveta ukradol blížiaci sa headset Apple Vision Pro, ktorý dorazí do predaja už o niekoľko dní. Spoločnosť Apple však chystá poriadnu nálož zariadení naprieč všetkým kategóriami svojej ponuky.

Prvých zariadení by sme sa mali dočkať už počas nasledujúcich mesiacov. Poďme sa preto pozrieť na to, čo si gigant z Cupertina prichystal na najbližšie obdobie. Nie je toho málo.

Doterajšie úniky a analytické predpoklady naznačujú že už onedlho sa dočkáme nových verzií iPadu Air, iPadu Pro a MacBooku Air. Za toto tvrdenie sa postavil aj známy analytik Mark Gurman, ktorý očakáva ich príchod už v marci, alebo apríli. Tieto produkty by tak mali prísť ešte pred veľkou vývojárskou konferenciou WWDC 2024.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

iPad Air

Nová generácia iPadu Air by mala byť k dispozícii v dvoch veľkostiach. Okrem zaužívanej verzie s 10,9″ obrazovkou sa prvýkrát dočkáme aj nového rozmeru. Modelový rad Air získa 12,9″ displej, čím sa vyrovná svojmu prémiovému kolegovi Pro.

iPad Air 12,9" render
Zdroj: SvetApple, 91Mobiles (úprava redakcie)

Medzi ďalšie novinky by mal patriť čip Apple Silicon M2 pre lepší výkon, vylepšený zadný kamerový systém a podpora technológií Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. V prípade dizajnu však neočakávame žiadne výraznejšie zmeny.

iPad Pro

Prémiové modely iPad Pro by mali prísť s obrovským vylepšením. Malo by totiž ísť o prvý prípad, kedy Apple použije vo svojich tabletoch displeje s OLED technológiou. Vďaka tejto vychytávke ponúknu iPady lepší jas a kontrast, nižšiu spotrebu energie a ďalšie výhody v porovnaní s aktuálnymi modelmi s LCD panelmi.

Spoločnosť Apple už používa displeje OLED v najnovších iPhonoch a hodinkách Apple Watch, okrem iPhonu SE nižšej kategórie. V dôsledku prechodu na OLED by však modely iPadu Pro mali výrazne zdražieť.

Zdroj: YouTube / ZONEofTECH (úprava redakcie)

Modely iPadu Pro z roku 2017 a novšie podporujú technológiu ProMotion, ktorá umožňuje meniť obnovovaciu frekvenciu v rozsahu od 24 Hz do 120 Hz. Prechod na OLED by pravdepodobne umožnil frekvenciu ešte znížiť, a to na 10 Hz alebo menej Hz. To by mohlo mať pozitívny vplyv na výdrž batérie.

Medzi ďalšie možné novinky modelov iPadu Pro patrí najnovší čip Apple Silicon M3, ktorý ponúkne lepší výkon. Pribudnúť by mohlo aj bezdrôtové nabíjanie MagSafe a aktualizovaná klávesnica Magic Keyboard s väčším trackpadom a hliníkovým krytom.

Rovnako ako v prípade iPadu Air, aj iPad Pro by mal priniesť zmeny v sústave zadných fotoaparátov. Bližšie detaily však nateraz nie sú známe.

MacBook Air

Odhady tiež naznačujú, že Apple plánuje na jar odhaliť aj nový MacBook Air. Ten by sa mal po vzore minulého roka predstaviť v dvoch verziách a to s 13″ a 15″ obrazovkou.

O zväčšenie výkonu sa postará čip Apple Silicon M3, čo odomkne hardvérovú akceleráciu ray tracing a mesh shading pre lepšiu grafiku v hrách, vrátane realistickejšieho osvetlenia, odrazov a tieňov. Apple už túto technológiu priniesol minulý rok keď aktualizoval 14″ a 16″ MacBook Pro a 24″ iMac.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

Keďže MacBook Air 2022 dorazil na trh s veľkým redizajnom, v tomto roku sa neočakáva žiadna zmena vizuálu. Na stole je však okrem nového čipu aj podpora Wi-Fi 6E rovnako, ako v prípade ostatných počítačov Mac. Nechajme sa teda prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Apple plánuje dotykový MacBook: Toto je možný rok jeho vydania

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -