Spoločnosť Apple v posledných rokoch presedlala na čipy Silicon z vlastnej produkcie, čím odomkla nové schopnosti pre celú radu svojich zariadení. V prípade počítačov Mac je rozdiel v porovnaní s Intelom doslova ohromný. V prekonávaní hraníc chce gigant z Cupertina pokračovať aj v nasledujúcom období.

Dôkazom toho sú pripravované modely Mac Studio a Mac Pro, ktoré sa zhostia úlohy najvýkonnejších počítačov v ponuke. K tejto téme sa vyjadril známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, podľa ktorého sú nové generácie oboch super-počítačov vo vývoji.

Ako však naznačil, v tomto roku by sme ich rozhodne očakávať nemali. Aktualizované verzie Macov Studio a Pro sa podľa predpokladov dostavia približne v polovici roka 2025.

Mac Studio a Mac Pro ponúknu nálož rýchlosti a výkonu

Posledná veľký upgrade týchto modelov sa uskutočnil na minuloročnej konferencii WWDC 2023, kedy do nich Apple implementoval čipy M2.

Vzhľadom na nedávne predstavenie iPadu Pro, ktorý dostal revolučný čip Apple Silicon M4 môžeme očakávať, že tento procesor sa rozšíri aj do ďalších zariadení.

Mac Studio
Zdroj: Unsplash / Mediamodifier / The Tech Chap (úprava redakcie)

Keďže sú modely Mac Studio a Mac Pro považované za high-endové zariadenia, môžu sa dočkať dokonca ešte lepšieho čipu. Ten si Apple pravdepodobne nechá až na budúci rok.

Ak sa Apple bude držať svojho plánu, do konca roka 2024 by mali byť vybavené čipmi M4 všetky ostatné modely Mac, s výnimkou MacBooku Air. Ten sa totiž len pred pár mesiacmi dočkal aktualizácie, v ktorej sa mu ušiel procesor M3.

Gurman nepredpokladá, že by Apple mal na júnovej konferencii WWDC 2024 predstaviť nové modely Macov. Event totiž bude zameraný hlavne na systémové aktualizácie, pričom jej stredobodom sa stane iOS 18 s prvkami umelej inteligencie.

Je teda možné, že budúce modely Mac Studio a Mac Pro sa dočkajú ešte lepšieho čipu, ktorým bude budúcoročný Apple Silicon M5. Tak či onak, určite sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na revolučnom čipe. Nenájdeme ho však v Macu ani iPhone

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -