Apple chce v budúcnosti zaviesť oveľa hlbšiu integráciu služby CarPlay s jednotlivými funkciami vo vozidlách. Hoci budúca generácia Apple CarPlay ešte stále nebola spustená, jedna z partnerských automobiliek zaviedla aplikáciu, ktorá sprístupňuje niektoré jej funkcionality už dnes.

Automobilka Porsche predstavila novú verziu aplikácie My Porsche App, ktorá pridáva šikovné funkcie do systému CarPlay v jej vozidlách. S integráciou aplikácie možno cez CarPlay ovládať funkcie ako zvuk, klimatizáciu, svetlá alebo vyhrievanie sedadiel.

Spoločnosť Porsche hovorí, že majitelia vozidiel môžu používať spoločnú funkciu My Porsche App a CarPlay aj na prepínanie rádiových staníc, nastavovanie teploty v aute a regulovanie svetiel. Model auta sa zobrazuje cez CarPlay priamo na hlavnej ploche, cez ktorú môžete pristupovať ku jednotlivým nastaveniam.

Aj keď sa to môže zdať na prvý pohľad ako hlúposť, v skutočnosti je to veľmi praktické riešenie. Všetko sa totiž nachádza na jednom mieste.

Vlastníte Porsche? Nový Apple CarPlay si užijete ako prví

Majitelia vozidiel Porsche môžu funkciu zapnúť naskenovaním QR kódu, ktorý sa ukáže na displeji vo vozidle. Prvým modelom, ktorý podporuje novú aplikáciu My Porsche App a integráciu CarPlay, je SUV vyrábané v Bratislave Porsche Cayenne. V blízkej budúcnosti sa samozrejme aktualizovaná aplikácia rozšíri aj na ďalšie modely.

Apple CarPlay Porsche
Zdroj: Porsche

Všetky dostupné funkcie auta je naviac možné ovládať pomocou hlasových príkazov Siri, aby ste ich mohli meniť počas jazdy bez použitia rúk. Jedným slovom geniálne!

Toto všetko prinesie nová generácia Apple CarPlay v iOS 17

Jednou z hlavných noviniek bude funkcia SharePlay v aplikácii Hudba, ktorá umožňuje všetkým pasažierom v aute spolupracovať na prehrávaní hudby z ich zariadení, aj keď nemajú aktívne predplatné aplikácie Apple Music.

Hlavný používateľ môže spustiť reláciu SharePlay z aplikácie CarPlay, ku ktorej sa následne pripoja ďalší spolujazdci. Ide o geniálny nápad a pomerne pozitívne vylepšenie zo strany Apple. Niečo takéto snáď nikto neočakával.

CarPlay iOS 17
Zdroj: Apple

Noviniek sa dočkajú aj Apple Mapy, ktoré budú ukazovať vodičom elektrických vozidiel, kde nájdu dostupné nabíjacie stanice. Vďaka nápomocnej vychytávke bude omnoho jednoduchšie naplánovať si trasu s elektromobilom alebo zistiť, či sa v danej destinácii nachádzajú nabíjačky.

Prečítajte si tiež  Volvo a Polestar prinášajú revolúciu pre CarPlay. Rieši nedostatok, ktorým trpia iné vozidlá

Nové funkcie CarPlay sa zapnú automaticky po aktualizácii iPhonu na iOS 17. Update softvéru bude k dispozícii pre verejnosť tradične v septembri 2023. Dôležité je však zdôrazniť, že z jeho podpory vypadli obľúbené smartfóny, ktoré ešte aj dnes používajú tisíce Slovákov.

Apple CarPlay novinky
Zdroj: MacRumors

Okrem toho sa môžeme tešiť na novinky, ktoré Apple oznámilo ešte na vlaňajšej konferencii WWDC. Už onedlho sa dočkáme prvých vozidiel s podporou CarPlay novej generácie, ktorý je absolútnou revolúciou.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -