Predstavenie nových smartfónov sa nezadržateľne blíži. Apple nám ukáže iPhone 12 v štyroch samostatných verziách už 13. októbra 2020. Dnes sa pozrieme na to, aké ceny očakávame od jednotlivých modelov na Slovensku.

Za štandardný iPhone 12 zaplatíme viac

Viacero únikov tvrdí, že technologický gigant zvýši cenu za svoje tohtoročné zariadenia. Dôvodom je drahšia výroba 5G komponentov pre rýchlejšie pripojenie k sieti. Neznamená to ale, že najlacnejší model bude drahší než minulý rok.

Posledné špekulácie uvádzajú, že iPhone 12 mini s 5,4″ displejom bude stáť cca 649- 699$. Podľa novších európskych cien to predstavuje cca 730-780€.

Aby bolo jasné, nepôjde o priameho nástupcu iPhonu 11. Voči tomu má byť nasadený iPhone 12 so 6,1″ displejom. Technologický gigant si zaň vypýta buď 749 alebo 799$ čo u nás predstavuje cca 780-850€. Práve pri ňom by sme mali pocítiť mierne zdraženie. Ako iste viete, iPhone 11 štartuje na úrovni 699$.

iPhone 12 mini/iPhone 12 dostane výkonný procesor Apple A14 Bionic spolupracujúci so 4GB RAM. Okrem toho bude celý hardvér zabalený v modernejšom hranatom dizajne.

V zadnej časti sa zachová dvojica fotoaparátov a vpredu nájdeme úspornejší OLED displej. Áno, pravdepodobne sa zmenšia jeho rámčeky, ktoré sú často kritizované na iPhone 11 či iPhone XR.

iPhone 12 Pro si cenu nezmení

Pri špičkových verziách s označením „Pro“ k žiadnym zmenám nedôjde. Minimálne tak to predikujú leakeri z celého sveta. Menší iPhone 12 Pro so 6,1″ displejom (nahradí 5,8 iPhone 11 Pro) bude stáť cca 999$ a teda cca 1120€ v Európe.

Pokiaľ sa rozhodnete pre iPhone 12 Pro Max so 6,7″ displejom (nahradí 6,5″ iPhone 11 Pro Max), pripravte si minimálne 1099$ a teda cca 1220€.

Samozrejme presné ceny budú známe až po oficiálnom oznámení produktov. Všetky dáta v tomto článku považujte len za informačné.

iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max tiež dostane čip Apple A14 Bionic. Operačná pamäť sa navýši na 6GB RAM. Vzadu nájdeme až 3 šošovky fotoaparátu a doplní ich LiDAR skener.

OLED displej poskytne v porovnaní so základnými verziami ešte krajšie zobrazenie a možno aj 120Hz frekvenciu (úniky sa nezhodujú).

Dôležité je tu podotknúť, že Apple do balenia nepridá 5W a ani 20W adaptér. Tak isto môžete zabudnúť na káblové slúchadlá EarPods. Nedávne úniky ale naznačili možnú prítomnosť bezdrôtovej rýchlonabíjačky. Zatiaľ však ide len o nepodložené špekulácie a s tvrdeniami sme opatrní.

Do komentára nám napíšte, na ktorý iPhone 12 z ponuky sa najviac tešíte vy. Podľa nášho názoru bude najpredávanejšia verzia „mini“. Ľudia si radi nájdu cestu späť k menším displejom.

Prečítajte si tiež  Ako nastaviť skratku pre Dark Mode v iOS 13. Prečítajte si jednoduchý návod.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.