Spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 15 Pro len 12. septembra a do predaja vstúpilo toto zariadenie pred niečo vyše dvoma týždňami. A aj keď sú Apple zariadenia vo všeobecnosti kvalitné, v tomto prípade to vyzerá tak, akoby sa štart iPhonu 15 vôbec nepodaril. Sprevádzajú ho totiž samé problémy, ktoré musí spoločnosť Apple postupne hasiť. Našťastie úspešne.

Všetko to začalo menej odolnou povrchovou úpravou titánu, ktorá po kontakte s pokožkou dočasne mení farbu a žiaľ sa vie aj veľmi rýchlo poškriabať, čo znamená, že je najmä pri tmavších verziách iPhonu 15 Pro nutné používať ochranné puzdro. Pokračovali sme kauzou spojenou s prehrievaním, kedy bolo dokázané, že iPhone 15 Pro má v rámci bežných procesov vyššie teploty, než jeho konkurencia. Apple to našťastie opravil pomocou aktualizácie iOS 17.0.3, po inštalácii ktorej sa problémy vytratili a prekvapivo sa zvýšil výkon čipu A17 Pro.

Okrem toho sa však viacerí ľudia iPhonov 15 Pro a iPhonov 15 Pro Max sťažovali aj na praskajúci zvuk z reproduktorov, ktorý nevyriešila ani výmena zariadenia kus za kus, či teraz najnovšie na chybu spojenú s Wi-Fi, na ktorú upozornila redakcia portálu 9to5mac.

iPhone 15 má ďalšie problémy, tentokrát s Wi-Fi  

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Viacerí majitelia nového iPhonu 15 a iPhonu 15 Pro sa na internetových diskusných fórach začali sťažovať na doposiaľ neznámy problém s Wi-Fi pripojením, ktorý sa pri iPhone 14 / 14 Pro, prípadne starších generáciách tohto zariadenia zatiaľ nevyskytoval.

Prejavuje sa rôznym spôsobom, no najčastejšie je ho možné pociťovať príliš dlhým načítaním niektorých internetových stránok alebo aj aplikácií, ktoré sú na internete, respektíve Wi-Fi pripojení závislé. iPhone 15 tiež veľmi dlho aktualizuje obsah v týchto apkách, čo môže byť napríklad pri sociálnych sieťach, kde nás zaujímajú čerstvé novinky pomerne nepríjemné.

Chyby sa dá zbaviť za pár sekúnd 

Ako uvádza redakcia zahraničného portálu, jeden zo spôsobov, ako sa tohto neduhu zbaviť, je uviesť iPhone 15 / 15 Pro na niekoľko sekúnd do režimu lietadlo, nech sa od všetkých Wi-Fi sietí odpojí a následne režim lietadlo opäť aktivovať.

Na základe toho je však jasné, že ide len o softvérovú nedokonalosť, ktorú s vysokou pravdepodobnosťou vyrieši niektorá z budúcich aktualizácií operačného systému iOS.

Keďže ide o verejne známu mediálnu tému, informácia o problematickej Wi-Fi sa už určite dostala aj do Apple Parku. Nechajme sa teda prekvapiť, ako rýchlo v Cupertine zareagujú.

Prečítajte si tiež  Rodina počítačov Mac sa rozrastie. Apple chystá 27" iMac s Mini-LED obrazovkou

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -