Spoločnosť Apple nám konečne oficiálne oznámila, kedy predstaví svoj očakávaný iPhone 15. Zariadenie sa nám odhalí na evente s názvom Wonderlust, pričom ak si ho chcete pridať za pár sekúnd do kalendára vo svojom iPhone, iPade či Macu, návod, ako na to nájdete na tomto odkaze. Späť však k téme.

iPhone 15 bude opäť dostupný v štyroch samostatných verziách. Základ bude tvoriť 6,1″ iPhone 15 a 6,7″ iPhone 15 Plus a ak budete prémiovo orientovaní používateľ, priplatiť si budete môcť za špičkové verzie iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, alebo možno iPhone 15 Ultra (presný názov zatiaľ nie je známy). A aj keď o tom veľmi neradi hovoríme, prakticky všetci analytici aj leakeri sa zhodujú na tom, že spoločnosť Apple zdvihne v roku 2023 ceny svojich smartfónov. Prekvapivo sa to, ale neudeje pri všetkých verziách, len pri tých drahších.

Apple totiž s vysokou pravdepodobnosťou v roku 2023 ponúkne dva základné iPhony so 128 GB úložiskom a dva prémiové iPhony s väčším, až 256 GB úložiskom. Posunúť by sa pri tom mohla aj vrchná kapacita, ktorú už nebude uzatvárať 1 TB pamäť, ale rovno 2 TB. A práve táto zmena bude jeden z dôvodov, prečo zariadenie zrejme výrazne zdražie.

V únikoch sa spomína, že cena by mohla narásť v rozmedzí od 100 – 200 $, pričom niekoľko analytikov uviedlo, že zatiaľ čo menší iPhone 15 Pro zdražie o 100 $, väčší iPhone 15 Pro Max môže zdražieť až o 200 $, pretože poskytne lepší hardvér v podobe prítomnosti špičkového periskopického objektívu. Dá sa teda predpokladať, že ak budete chcieť to najlepšie z najlepšieho, zaplatíte za to poriadny balík.

iPhone 15 a jeho cena 

iPhone 15 Pro titanium Gray
Zdroj: Hanstsaiz / Appleinsider

Aby ste v tom mali lepší prehľad, pripravili sme si pre vás jednoduchý tabuľku, v ktorej sme zohľadnili možné ceny, za ktoré by sa mali predávať jednotlivé verzie iPhonu 15 na Slovensku. Vychádzali sme z aktuálnej cenovej politiky spoločnosti Apple, no je možné, že niektoré čiastky sa po predstavení jemne upravia.

  • iPhone 15: 999 € (bez zmeny)
  • iPhone 15 Plus: 1 149 € (bez zmeny)
  • iPhone 15 Pro: od 1 399 € do 1 499 € (V súčasnosti 1 299 €)
  • iPhone 15 Pro Max: od 1 549 € do 1 649 € (V súčasnosti 1 449 €)

Ako môžete vidieť sami, v horšom scenári budeme platiť za základný iPhone 15 Pro Max pomerne šialených 1 649 €. Navyše ak Apple skutočne predstaví aj 2 TB model, jeho cena sa môže pohybovať v rozmedzí od 2 300 € do 2 400 €. To už sú za „obyčajný“ smartfón pomerne extrémne čiastky.

Prečítajte si tiež  Apple si opäť udržalo nadradenosť v predajoch AirPods a Apple Watch!

Na druhej strane netreba zabúdať, že označenie „Pro“ Apple pri týchto iPhonoch nepoužíva náhodou. Sú tak vyladené a sofistikované, že ponúkajú obrovské množstvo technológií, ktoré vyhovujú aj najnáročnejším zákazníkom.

Ak si teda niekto kúpi iPhone 15 Pro Max a bude na ňom natáčať 4K videá vo formáte ProRes, 2 TB model mu za vyššie uvedenú sumu bude dávať zmysel.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -