Spoločnosť Apple nám konečne oficiálne oznámila, kedy predstaví svoj očakávaný iPhone 15. Zariadenie sa nám odhalí na evente s názvom Wonderlust, pričom ak si ho chcete pridať za pár sekúnd do kalendára vo svojom iPhone, iPade či Macu, návod, ako na to nájdete na tomto odkaze. Späť však k téme.

iPhone 15 bude opäť dostupný v štyroch samostatných verziách. Základ bude tvoriť 6,1″ iPhone 15 a 6,7″ iPhone 15 Plus a ak budete prémiovo orientovaní používateľ, priplatiť si budete môcť za špičkové verzie iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, alebo možno iPhone 15 Ultra (presný názov zatiaľ nie je známy). A aj keď o tom veľmi neradi hovoríme, prakticky všetci analytici aj leakeri sa zhodujú na tom, že spoločnosť Apple zdvihne v roku 2023 ceny svojich smartfónov. Prekvapivo sa to, ale neudeje pri všetkých verziách, len pri tých drahších.

Apple totiž s vysokou pravdepodobnosťou v roku 2023 ponúkne dva základné iPhony so 128 GB úložiskom a dva prémiové iPhony s väčším, až 256 GB úložiskom. Posunúť by sa pri tom mohla aj vrchná kapacita, ktorú už nebude uzatvárať 1 TB pamäť, ale rovno 2 TB. A práve táto zmena bude jeden z dôvodov, prečo zariadenie zrejme výrazne zdražie.

V únikoch sa spomína, že cena by mohla narásť v rozmedzí od 100 – 200 $, pričom niekoľko analytikov uviedlo, že zatiaľ čo menší iPhone 15 Pro zdražie o 100 $, väčší iPhone 15 Pro Max môže zdražieť až o 200 $, pretože poskytne lepší hardvér v podobe prítomnosti špičkového periskopického objektívu. Dá sa teda predpokladať, že ak budete chcieť to najlepšie z najlepšieho, zaplatíte za to poriadny balík.

iPhone 15 a jeho cena 

iPhone 15 Pro titanium Gray
Zdroj: Hanstsaiz / Appleinsider

Aby ste v tom mali lepší prehľad, pripravili sme si pre vás jednoduchý tabuľku, v ktorej sme zohľadnili možné ceny, za ktoré by sa mali predávať jednotlivé verzie iPhonu 15 na Slovensku. Vychádzali sme z aktuálnej cenovej politiky spoločnosti Apple, no je možné, že niektoré čiastky sa po predstavení jemne upravia.

  • iPhone 15: 999 € (bez zmeny)
  • iPhone 15 Plus: 1 149 € (bez zmeny)
  • iPhone 15 Pro: od 1 399 € do 1 499 € (V súčasnosti 1 299 €)
  • iPhone 15 Pro Max: od 1 549 € do 1 649 € (V súčasnosti 1 449 €)

Ako môžete vidieť sami, v horšom scenári budeme platiť za základný iPhone 15 Pro Max pomerne šialených 1 649 €. Navyše ak Apple skutočne predstaví aj 2 TB model, jeho cena sa môže pohybovať v rozmedzí od 2 300 € do 2 400 €. To už sú za „obyčajný“ smartfón pomerne extrémne čiastky.

Prečítajte si tiež  Apple Číňanom nedovolí vygravírovať si na zariadenia čokoľvek chcú

Na druhej strane netreba zabúdať, že označenie „Pro“ Apple pri týchto iPhonoch nepoužíva náhodou. Sú tak vyladené a sofistikované, že ponúkajú obrovské množstvo technológií, ktoré vyhovujú aj najnáročnejším zákazníkom.

Ak si teda niekto kúpi iPhone 15 Pro Max a bude na ňom natáčať 4K videá vo formáte ProRes, 2 TB model mu za vyššie uvedenú sumu bude dávať zmysel.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -