Známy youtuber Luke Miani priniesol prekvapujúcu informáciu. Podľa jeho zdrojov chystá technologický gigant predstavenie AirPods 3. generácie a taktiež Apple Music HiFi na 18. máj 2021. Samotné bezdrôtové slúchadlá by v týchto chvíľach mali byť pripravené a už sa iba čaká na ich odoslanie do sveta.

Aj keď je únik veľmi prekvapivý a nemôžeme ho brať so 100 % vážnosťou, podľa autora Apple nezvažuje samostatný online event. Novinky sa majú ukázať prostredníctvom tlačovej správy tak, ako to firma urobila napríklad minulý rok pri AirPods Max. To isté platí aj pre kvalitnejšie HiFi prehrávanie skladieb v aplikácii Apple Music.

Starší únik súhlasí s tým novým

Toto je skutočný dizajn AirPods 3. generácie
Zdroj: Gizmochina

No a aj keď by sme Lukovi za normálnych okolností nedôverovali, predošlá správa z 1. mája, o ktorú sa postarala prestížna analytická spoločnosť Hits Daily Double uviedla, že AirPods 3 budú predstavené v najbližších týždňoch a po ich boku sa ukáže aj Apple Music HiFi. Ak sa teda youtuber nemýli, už čoskoro sa budeme tešiť z nových slúchadiel.

Aby toho nebolo málo, redakcia 9to5Mac medzičasom objavila v kóde iOS 14.6 (beta) dôkazy, ktoré potvrdzujú plány o zvýšenej kvalite streamovania hudby. Na webe sa navyše objavujú úniky AirPods 3 prakticky od začiatku roka a čínski plagiátori dokonca stihli napodobniť ich dizajn. Kópiu predávajú (áno, aj keď originál neexistuje) za približne 50 $ (cca 41 €).

Celú situáciu budeme samozrejme sledovať a o všetkom vás informovať. Už 7. júna Apple predstaví na WWDC 2021 minimálne nové operačné systémy ako iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15, watchOS 8 a macOS 12. V najbližších mesiacoch a možno týždňoch nás teda čakajú viaceré prekvapenia!

Prečítajte si tiež  Apple dnes predstaví nový MacBook Pro 14"/16" a zrejme aj Mac mini či AirPods 3. Toto od nich očakávame
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.