Spoločnosť Apple predstavila na WWDC 2023 operačný systém iOS 17, ktorý prináša viacero zaujímavých noviniek, funkcií a dizajnových zmien. A aj keď sa nám po prezentácií zdalo, že mu Apple venovalo pomerne málo času, teraz sa ukazuje, že novinka je skutočne bohatá na inovácie. O niektorých sa však zatiaľ veľa nehovorilo.

Medzi tie najdôležitejšie vylepšenia by sme mohli označiť prepracovanú aplikáciu Počasie, konečne oveľa viac funkčné interaktívne widgety či špeciálnu funkciu, ktorá bude sledovať naše duševné zdravie. Nie je to však zďaleka všetko. Pokiaľ máte AirTag, ktorý sa dá v samostatnom predaji získať po zľave od 33 € (namiesto 39 €), prípadne týmto šikovným trikom ešte lacnejšie, nasledujúcu novinku v iOS 17 budete zbožňovať.

Inovácia, ktorá sa týka práve tohto lokalizačného zariadenia totiž umožňuje, aby ste jeden AirTag mohli zdieľať medzi viacero osôb. Aj keď ste si to možno neuvedomovali, takáto „triviálna“ a veľmi praktická funkcia doposiaľ v používateľskom rozhraní aplikácie Find My absentovala. Apple si to uvedomilo viac ako dva roky po predstavení AirTagu a preto sa to rozhodlo napraviť.

Prečítajte si tiež  Ukradli 1 milión eur, no nevšimli si AirTag. Lokátor pomohol policajtom

V rámci iOS 17 teda budete môcť poslať komukoľvek zo svojich kontaktov pozvánku, aby sa pridal ku sledovaniu vášho AirTagu (prípadne pozvánku môžete dostať vy). Osoba, ktorá pozvánku dostala následne uvidí polohu lokalizačného zariadenia úplne rovnako, ako jej majiteľ. Hodí sa to nie len pri predmetoch, ktoré si často zdieľame v rámci rodiny (napríklad kľúče od auta), ale napríklad aj v rámci firmy pri pracovných nástrojoch a podobne (všade, kde sa dá AirTag skryť).

Skvelou výhodou je, že táto novinka nefunguje len na zobrazenie polohy AirTagu na mape, ale taktiež na jeho presnú lokalizáciu prostredníctvom aplikácie Nájsť. Pokiaľ teda budete hľadať predmet, na ktorom je AirTag zavesený a nebudete sa ku nemu vedieť dopátrať, jednoducho si necháte prehrať zvuk cez iPhone, hoci nebudete majiteľom. Je to až smiešne jednoduché.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -