Portál Macrumors dnes informoval, že MacBook Air 13″ s úplne novým „kremíkovým čipom“ Apple M2 bude zákazníkom k dispozícii od piatka 15. júla. Redaktori sa to dozvedeli vďaka svojim kontaktom u maloobchodných predajcov.

Nový MacBook Air bol oznámený a predvedený počas konferencie WWDC začiatkom tohto mesiaca, pričom spoločnosť Apple uviedla, že dostupnosť sa začne v júli. Bližšie špecifikácie ohľadom dátumu však oficiálne neodzneli. MacBook Air má prepracované telo, ktoré je tenšie a ľahšie ako predchádzajúci model a takisto poskytuje displej s výrezom vo vrchnej časti.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Vďaka čipu M2 má MacBook Air podľa spoločnosti Apple až 18-hodinovú výdrž batérie. Uvedenie na trh je naplánované na 15. júla, pričom spustenie predobjednávok možno očakávať v piatok 8. júla. Situáciu budeme sledovať a o všetkom vás informovať.

Slovenské ceny nie sú nízke. Našťastie zostal v predaji aj starší model

Cena nového MacBooku Air začína na slovenskom trhu od 1499,00 € za najdostupnejšiu verziu. Ak si však rozhodnete priplatiť za TOP konfiguráciu, pripravte si až 2 999,00 €. To je viac, ako za niektoré verzie MacBooku Pro 14″.

Na strane druhej, hardvér, ktorý vám spoločnosť Apple naservíruje, počíta s výkonnejšou verziou procesora M2, až 2 TB SSD super-rýchlym úložiskom a 24 GB RAM. Za takéto parametre sa teda nové Airko určite nebude musieť hanbiť a hravo zvládne procesy, s ktorými sa zapotia aj oveľa väčšie a drahšie stroje. Platforma ARM je na to ako stvorená.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Lacnejšou alternatívou tiež môže byť MacBook Air 13″ s procesorom M1, ktorý spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2020. Aj keď je o málo starší, stále ponúka podobnú výdrž batérie, elegantný dizajn a skvelú kompaktnosť. Jeho cena štartuje na úrovni 1 199,00 € za základnú 256 GB verziu. Tak čo, do ktorého MacBooku Air zainvestujete vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -