Vývojár Khaos Tian zverejnil prostredníctvom svojho Twitter účtu príspevok, v ktorom naznačuje, akým smerom sa vyberie spoločnosť Apple s nadchádzajúcim operačným systémovom watchOS 8 pre hodinky Apple Watch.

Firma sa podľa všetkého nezameria len na vylepšenia používateľského prostredia a pridávanie rôznych funkcií, no taktiež systém obohatí o 3 nové aplikácie, ktoré tu doposiaľ chýbali.

- Reklama -

V prvom rade pôjde o neznámu apku Mind. Šikovný vývojár objavil tento názov v kóde internetovej stránky „http://com.apple.Mind„, kde bol predčasne umiestnený. Pravdepodobne ide o prípravu na nadchádzajúci Event, aby bolo možné internetové stránky po jeho skončení okamžite aktualizovať.

Aj keď zatiaľ nevieme, na čo bude aplikácia Mind slúžiť, podľa odhadov môže ísť o softvér, ktorý bude určený pre sledovanie a správu duševného zdravia. Nechajme sa prekvapiť.

V druhom rade pôjde o aplikáciu Tipy určenú pre dokonalé zoznámenie sa s Apple Watch a ich hlavnými funkciami a v treťom rade o klasické Kontakty v zjednodušenej podobe. Tieto apky poznáme aj s iOS či iPadOS.

Operačný systém watchOS 8 bude uvedený 7. júna na konferencii WWDC 2021, kde uvidíme aj iPadOS 15, macOS 12tvOS 15HomeOS a iOS 15 + hardvérové novinky. Konferenciu budeme samozrejme sledovať a o všetkom vás okamžite informovať. Zostaňte teda naladení a pripravení.

Napíšte nám do komentára, na čo sa najviac tešíte vy.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.