Ako píše Mark Gurman z agentúry Bloomberg, spoločnosť Apple v roku 2022 predstaví úplne nový high-end variant hodiniek Apple Watch Series 8 s označením „Pro„. Zariadenie sa má spoliehať na sofistikované technológie, ako aj na kompletne prepracovaný dizajn s titánovým puzdrom, ktorý by sa mal po prvýkrát výrazne líšiť od toho, čo poznáme dnes. Ako iste viete, dizajn hodiniek Apple Watch sa výraznejšie nezmenil už od roku 2018, keď prišla na trh generácia Series 4.

Jedným z najväčších rozdielov, ktorým sa majú Apple Watch Pro líšiť od základných Apple Watch Series 8 je samotná veľkosť zariadenia. Podľa známeho analytika a leakera narastú rozmery prémiovej verzie hodiniek do takej miery, že by mohli osloviť len určitú časť zákazníkov. Zďaleka teda nepôjde o produkt, ktorý si kúpi každý. Samotný displej Apple Watch Pro by mal byť o zhruba 7 % väčší, než súčasná 45 mm obrazovka v Apple Watch Series 7.

Aký bude dizajn Apple Watch „Pro“? 

Apple watch series
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

Podľa Marka Gurmana Apple nezmení svoj dizajnový jazyk v takej výraznej miere, ako by ste možno očakávali. V žiadnom prípade sa teda zákazníci nemajú tešiť na okrúhle hodinky, ktorým sa spoločnosť Apple dlhé roky vyhýba.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

Sklamaním je tiež to, že Apple Watch Pro nemajú byť hranaté tak, ako to avizujú úniky. Gurman hovorí skôr o akejsi evolúcii súčasného obdĺžnikového tvaru, ktorý sa zatiaľ výraznejším spôsobom zmenil iba raz a to v roku 2018. Ani vtedy však nešlo žiadnu revolúciu ale skôr o jemný „facelift“.

Kryt zariadenia má byť vypracovaný z odolnejšieho zloženia titánu, aby bol robustný a bez ujmy zvládol aj väčšie nárazy alebo otrasy. Okrem toho by mohli ponúknuť Apple Watch Pro dlhšiu výdrž batérie (niekoľkodňovú), čomu pomôže aj špeciálny režim nízkej spotreby. Toho by sme sa však mali dočkať aj v základnom prevedení Apple Watch Series 8.

V roku 2022 príde iba jedna zdravotná funkcia 

Apple Watch Series 8 svetapple dizajn redner unik touch id
Zdroj: Twitter / Volodyk Design

No a pokiaľ očakávate zásadnú revolúciu v oblasti zdravia, tá sa zrejme v roku 2022 konať nebude. Jedinou očakávanou zdravotnou funkciou, ktorú prinesú Apple Watch Series 8 a Apple Watch Pro je snímač telesnej teploty, ktorý by mal byť schopný detegovať horúčku a teoreticky aj ochorenie COVID-19 (a ďalšie…).

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Samsung sťahuje trhový podiel Apple Watch. Pozrite sa o koľko

Aj keď sa pomerne dosť hovorilo o systéme monitorovania krvného tlaku, na ktorom spoločnosť Apple podľa patentov preukázateľne pracuje, táto technológia bude pripravená na sériové použitie pravdepodobne až v roku 2025. No a ak je reč o „bájnom“ glukomeri, ktorý by mal vedieť zmerať hladinu cukru v krvi, ten vraj príde až ku koncu desaťročia. Zďaleka teda ešte nie je pripravený.

Mark Gurman na záver svojej správy doplnil, že predstavenie nových Apple Watch Series 8 a Apple Watch Pro bude jedným z najzaujímavejších predstavení produktov v roku 2022. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám presne prinesú.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -