Apple opäť posúva hranice používateľskej skúsenosti so svojimi zariadeniami a dopĺňa ich o príjemný detail. Tentoraz prináša v operačnom systéme iOS 18 síce drobnú, no za to pomerne efektívnu vizuálnu zmenu. Zároveň tým Apple nepriamo potvrdil novinku, ktorú uvidíme v iPhone 16.

No a o čo vlastne ide? Je to jednoduché. Pri zmene hlasitosti, stlačení Action Buton alebo uzamykacieho tlačidla sa hrana rámika displeja mierne naduje, vďaka čomu má používateľ jasnú vizuálnu spätnú väzbu o tom, či tlačidlo skutočne stlačil alebo nie. Používanie iPhonu sa vďaka tomu stane intuitívnejšie.

Zaujímavosťou je, že tento efekt nie je obmedzený len na aktuálne tlačidlá. S príchodom iPhone 16 Apple plánuje predstaviť nové tlačidlo Capture Button, ktoré bude určené na zachytávanie fotiek a natáčanie videí v horizontálnej orientácii. Toto tlačidlo bude umiestnené na spodnej pravej strane iPhonu, čo uľahčí jeho používanie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MacRumors (@macrumors)

Navyše sa špekuluje aj o tom, že iPhone 16 už nebude mať žiadne fyzické tlačidlá ale spoliehať sa bude len na dotykové plochy doplnené o haptickú spätnú väzbu. Podobný systém Apple používa napríklad na Home Buttone v iPhone SE 3 či v TrackPade v MacBoooku.

Práve vďaka indikácii stlačenia získa používateľ pri prípadnej nedostatočnej spätnej väzbe dodatočnú informáciu o tom, že tlačidlo naozaj aktivoval. Novinku si dnes môže vyskúšať každý, kto testuje iOS 18 v rámci vývojárskej beta verzie. O tom, ako si ju nainštalovať sa viac dočítate tu. Ešte skôr vám ale odporúčame pozrieť si náš článok o tom, ako funguje v praxi.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Jedna z najväčších noviniek iPhonu 12 odhalená výrobcom príslušenstva.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -