Známy analytik Ming-Chi Kuo doplnil informácie, ktoré sa týkajú satelitnej komunikácie v pripravovanom iPhone 14 a iPhone 14 Pro. Ako píše TomsGuide, táto technológia bola pôvodne vyvíjaná už pre iPhone 13 a iPhone 13 Pro, no keďže Apple nedoriešilo v danej dobe obchodný model, nikdy sa nedostala medzi zákazníkov.

Teraz to však vyzerá tak, že spoločnosť Apple spolupracuje s operátorom Globalstar, aby bolo možné z iPhonu odosielať núdzové textové alebo hlasové správy v situáciách, keď sa zariadenie bude nachádzať mimo pokrytia mobilnej siete.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 nastavení fotoaparátu pre iPhone 13, o ktorých musíte vedieť

Ide o funkciu, ktorú nebudeme používať každý deň a veľa ľudí ju pravdepodobne nepoužije nikdy. Ak sa však človek dostane do nebezpečnej situácie, môže mu zachrániť život a presne o to sa pokúša spoločnosť Apple. Veď rôzne živelné katastrofy, kvôli ktorým nefunguje mobilný signál, máme v rôznych častiach sveta už pomaly na dennej báze.

Podpora sa satelitného pripojenia aj pre iPhone 13 a iPhone 13 Pro? 

iPhone 13 Pro vo svetlo modrej farbe sierra blue zo zadnej strany položený na drevenom stole
Zdroj: Unsplash / Anthony Choren

Nedávne správy odhalili, že okrem iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro by mohli dostať podporu satelitného pripojenia aj inteligentné hodinky Apple Watch z najvyššej rady „Pro“. Existuje ale šanca, že ju uvidíme aj v minuloročnom iPhone 13 a iPhone 13 Pro. Netreba však zabúdať, že je pomerne nízka.

Prečítajte si tiež  Prečo hodil Steve Jobs prototyp iPodu do akvária? Tento príbeh vás pobaví

V prvom rade si treba uvedomiť, že nevieme, do akej miery sú minuloročné modely a ich hardvér pripravené na prijatie satelitnej komunikácie. Hoci Kuo spomínal, že už iPhone 13 prechádzal testami, vo svojom úniku nešpecifikoval, ako dopadli.

Mohlo sa napríklad stať, že samotný modem nebol dokonalý a v iPhone 14 prešiel vylepšením. Určite nám dáte za pravdu, že by bolo dobré, keby technológia nie len lákavo vyzerala, ale aj v praxi fungovala.

Exkluzivita len pre iPhone 14 / 14 Pro? 

iPhone 14 Pro
Zdroj: The Economic Times (úprava redakcie)

Druhá vec je tá, že si Apple môže chcieť nechať podporu satelitného pripojenia ako exkluzívnu funkciu pre iPhone 14 a iPhone 14 Pro. Aj keď by ju mohli podporovať staršie modely, zrejme sa to nestane, nakoľko firma bude chcieť, aby si človek kúpil poslednú generáciu zariadenia za viac peňazí.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Škoda len, že takéto zmýšľanie prichádza pri technológii, ktorá môže reálne zachraňovať životy. Alebo v sebe Apple nájde štipku sebareflexie a ponúkne ju aj na starších modeloch? Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here