Spoločnosť Apple chystá na rok 2022 hneď štyri nové iPhony 14, ktoré budú vylepšené snáď z každej jednej strany. Zariadenia sa dočkajú prepracovaného dizajnu, oveľa schopnejších fotoaparátov a samozrejme vyššieho výkonu. Ako však dnes uviedol portál Macrumors, noviniek tu bude ešte o niečo viac.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Smartfóny majú byť vybavené novou generáciou procesora, ktorý prinesie označenie A16 Bionic. Ten bude podľa všetkého produkovaný za pomoci 4 nm výrobného procesu a v drahších prevedeniach Pro dostane až 8 GB operačnej pamäte RAM.

Pokiaľ si potom zákazník zaobstará jednu z dvoch dostupnejších verzií, počítať bude buď so 4 GB RAM alebo 6 GB RAM. Presnejšie informácie ale zatiaľ nie sú dostupné.

Už samotný procesor A16 Bionic by mal zlepšiť výdrž batérie na jedno nabitie, pretože bude podstatne úspornejší. Ako však dnes naznačili zahraničné média, pomôže mu v tom ešte jeden čip. Konkrétne pôjde o procesor, ktorý má na starosti ultra-rýchle 5G pripojenie.

iPhone 14 dostane modem Qualcomm X65

Apple do iPhonu 14 nasadí nový 5G modem Qualcomm X65, ktorý by mal vyrábaný spoločnosťou TSMC pomocou moderného 6 nm procesu.

Doposiaľ sa o produkciu tohto komponentu starala spoločnosť Samsung, no nakoľko nedokáže poskytnúť modernejšie výrobné postupy v tak krátkom čase, v akom to potrebuje Apple, firma si musela nájsť alternatívu.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Okrem týchto noviniek má iPhone 14 dostať aj novú technológiu Wi-Fi 6E, ktorá je vlastne nástupcom klasického Wi-Fi 6. Majiteľ zariadenia sa vďaka tomuto vylepšeniu môže tešiť na vyššiu rýchlosť internetového pripojenia a takisto nižšiu latenciu. To sa hodí pri surfovaní po sociálnych sieťach alebo hraní online hier.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -