Pokiaľ sa už neviete dočkať na tohtoročný vlajkový smartfón od spoločnosti Apple, určite nie ste sami. iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max bude predstavený približne za mesiac a preto sa na internet dostávajú ďalšie novinky, ktoré súvisia s jeho uvedením na trh. Podľa najnovších informácií od Macrumors dostanú tieto zariadenia väčšiu základnú kapacitu. Porastie im však aj cena.

V súčasnosti si môžete kúpiť iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max v štyroch verziách úložiska. Ponuka začína na hranici 128 GB, pokračuje 256 GB a 512 GB variantom a na samom vrchole je pamäť na úrovni až 1 TB.

128 GB základ väčšine používateľom stačí, avšak keďže sa chystá spoločnosť Apple v roku 2022 zvyšovať ceny za prémiové modely, používateľom chce dať ešte jeden benefit.

iPhone 14 Pro v grafitovej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max v princípe nemusí zdražieť, no technologický gigant odstráni z ponuky základné 128 GB prevedenie, ktoré má problémy s nahrávaním videa vo formáte ProRres pre nedostatočnú kapacitu.

iPhone 14 Pro / 14 Pro Max dostane 256 GB základ 

iPhone 14 Pro Max v grafitovej farbe a iPhone 14 Pro v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Na spodnom konci ponuky by sa teda mohla nachádzať 256 GB pamäť, ktorá poslúži potrebám väčšiny používateľov. Základná cena za drahší iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max sa z tohto dôvodu zvýši o cca 10 % až 15 % v závislosti od špecifikácie.

Ak ste napríklad v roku 2021 kupovali základný iPhone 13 Pro so 128 GB úložiskom za 1 149,00 EUR, v roku 2022 zaplatíte za základný iPhone 14 Pro s 256 GB úložiskom cca 1 269,00 EUR. Nič lacnejšie nebude k dispozícii.

iPhone 14 Pro v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Jednotlivé čiastky môžu byť samozrejme mierne odlišné, nakoľko v súčasnosti nedokážeme s určitosťou povedať, do akej miery sa chystá spoločnosť Apple zdražovať svoje najnovšie produkty.

iPhone 14 Pro dostane v porovnaní so základným iPhonom 14 výkonnejší procesor A16 Bionic, rýchlejšiu 6 GB operačnú pamäť RAM (LPDDR5), 48-megapixelový fotoaparát s možnosťou nahrávať 8K video či výrez pre Face ID s úplne novým dizajnom, ktorý počíta s „priestrelmi“ displeja.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  AirPods 3 kúpite za vynikajúcu cenu. Sú ideálne do fitka aj na cestovanie

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -