Pokiaľ ste fanúšikmi iPhonu, no prekáža vám, ako dlho sa tieto zariadenia nabíjajú, máme pre vás skvelú správu. Technologický gigant z Cupertina by mal podľa známeho leakera, ktorý si hovorí DuanRui, zvýšiť výkon dopĺňania energie. Narásť by mohol zo súčasných 20 W až na 30 W, pričom všetkému dopomôže aj modernejšia technológia nabíjania.

Nemyslíte si však, že Apple použije pri iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max USB-C konektor. Spoliehať sa má stále na klasický Lightning, ktorý však bude zmodernizovaný. V balení sa opäť nebude nachádzať žiaden nabíjací adaptér, no ak ho budete mať doma z predošlých modelov, nemusíte naň míňať cca 30 eur v dodatočnom predaji.

Vyšší výkon a technológia GaN

Zdroj: Cgtrader / Madmix (úprava redakcie)

Fantastickou správou je, že tento adaptér už nebude mať 20 W tak ako doteraz, ale mal by ponúknuť až 30 W, aby ste mohli využiť plný potenciál rýchleho nabíjania.

S tým však súvisí aj použitie modernejšej GaN technológie, ktorú spoločnosť Apple v súčasnosti používa iba pri počítačoch MacBook Pro 16″.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Nová nabíjačka založená na GaN môže byť podstatne menšia ako rovnako veľký 30 W adaptér, ktorý dostáva zákazník ku MacBooku Air. Rovnako je však aj ľahšia a lepšie odoláva vysokým teplotám. Pre nabíjanie produktu, akým je iPhone 14 Pro, ide o ideálne riešenie.

Nutné je však doplniť, že takto rýchle nabíjanie by nemuseli dostať lacnejšie modely iPhone 14 (6,1″) a iPhone 14 Max (6,7″). Existuje pravdepodobnosť, že základné verzie budeme aj naďalej nabíjať maximálnou rýchlosťou 20 W. Stále to však nie je oficiálne.

Rýchlejšie nabíjanie podporoval aj iPhone 13 Pro Max

Za zmienku tiež stojí, že už aktuálny iPhone 13 Pro Max, ktorý podporoval 20 W nabíjanie bolo možné nabíjať rýchlosťou až 27 W. Ak sa s niečim podobným stretneme aj v roku 2022, iPhone 14 Pro Max možno prekoná hranicu 30 W. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Upozorniť tiež chceme na MagSafe nabíjanie, ktoré by taktiež mohlo prejsť drobnou modernizáciou. Vďaka nej bude možné nabíjať nový iPhone rýchlosťou až 20 W, čo je určitý posun oproti súčasným 15 W, respektíve 12 W v prípade iPhonu 12 / 13 mini.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here