Spoločnosť Apple má ku nabíjaniu svojich mobilných zariadení pomerne konzervatívny prístup. Až do roku 2017 neponúkala žiadne rýchle a dokonca ani bezdrôtové nabíjanie, pričom konkurencia s týmito systémami vyrukovala o niekoľko rokov skôr. A aj keď dnes dokážeme najnovšie iPhony nabíjať oficiálne 20 W rýchlosťou cez kábel (neoficiálne dokonca 29 W), už čoskoro sa to môže výrazne zlepšiť.

Ako informuje portál 9to5mac, spoločnosť Apple v uplynulých mesiacoch pracovala na tom, aby sa väčšie akumulátory, ktoré bude mať k dispozícii celá séria iPhonov 15 dokázali dobiť rýchlejšie. Aj preto by mohli tieto zariadenia podporovať oficiálne až 35 W nabíjanie a neoficiálne dokonca ešte viac. Aj keď presné hodnoty môžeme len odhadovať, na základe skúsenosti vieme, že tu hovoríme o rýchlosti medzi 40 – 45 W. Na čínskych výrobcov to síce stále nestačí, no pre pohodlné používanie zariadenia bez rizika výraznej degradácie akumulátora, ktorá rýchlym nabíjaním vzniká, je to priam ideálne.

Ak sa teraz pýtate, prečo sa Apple rozhodlo pre túto zmenu, musíme sa vrátiť ku batériám, ktoré iPhone 15 ponúkne. Ako sme naznačili, ich kapacita v mAh má byť výrazne vyššia, pričom hovoríme o zlepšení o 11 % až 15 %.

Presne kvôli tomu však nebude mať vrcholový iPhone 15 Pro Max kapacitu 4 323 mAh (ako iPhone 14 Pro Max), ale až 4 852 mAh, čo bude potrebné aj dlhšie nabíjať.

Väčšie batérie a rýchle nabíjanie vďaka technológii z elektromobilov

Nové revolučné batérie Apple aj Samsung
Zdroj: Grepow

Apple akumulátory zväčší bez zásadnej zmeny dizajnu zariadenia na základe šikovného triku naskladaných batérií, ktorú si prepožičia od výrobcov elektromobilov. Len pre doplnenie, presne s touto technológiou vyrukuje na trh v roku 2024 aj spoločnosť Samsung. Práve vďaka nej tiež bude umožnené rýchlejšie nabíjanie.

Ak vás zaujíma, aké kapacity akumulátorov v mAh iPhone 15 ponúkne, pozrite si jednoduché zhrnutie tu:

Kapacita batérie iPhone 15: 

  • Kapacita batérie iPhone 15 – 3 877 mAh (+ 15 %)
  • Kapacita batérie iPhone 15 Plus – 4 912 mAh (+ 12 %)
  • Kapacita batérie iPhone 15 Pro – 3 650 mAh (+ 12 %)
  • Kapacita batérie iPhone 15 Pro Max – 4 852 mAh (+ 11 %)

Kapacita batérie iPhone 14: 

  • Kapacita batérie iPhone 14 – 3 279 mAh
  • Kapacita batérie iPhone 14 Plus – 4 325 mAh
  • Kapacita batérie iPhone 14 Pro – 3 200 mAh
  • Kapacita batérie iPhone 14 Pro Max – 4 323 mAh

To, či Apple konečne umožní aj rýchlejšie Qi nabíjanie, ktoré je dnes z nepochopiteľných dôvodov obmedzené len na 7,5 W, prípadne zrýchli MagSafe nabíjanie, ktoré dosahuje maximálne 15 W (pri iPhone 12 / 13 mini dokonca len 12 W) zatiaľ známe nie je.

Prečítajte si tiež  Dnes Apple vydá iOS 13. Prečítajte si podrobnosti.

Každopádne, ak sa chcete dozvedieť o Apple Evente Wonderlust viac, kliknite na tento odkaz, na ktorom sa dočítate o všetkých novinkách nadchádzajúcej jablkovej konkurencie. Nebude sa venovať len iPhonu 15, ale aj ďalším produktom, medzi ktorými nebudú chýbať Apple Watch, AirPods či príslušenstvo. Máme sa na čo tešiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -