Apple robí často prekvapenia, ktoré neočakávame. Hoci dnes už vieme pomerne veľa o pripravovanom iPhone SE 2, respektíve iPhone 9, meno stále nie je isté. Napokon to nemusí byť ani jedno z týchto dvoch predpokladaných názvov. Firma môže v tomto smere poriadne prekvapiť.

iPhone 9 alebo iPhone SE 2 už na budúci mesiac

Spoločnosť Apple pripravuje nový lacný iPhone, ktorý bude vychádzať dizajnovo z iPhonu 8 a „duchovne“ z iPhonu SE. Ohľadom tohto zariadenia sú vo svete veľké očakávania a my sa tomu ani nečudujeme. Jeho cena bude štartovať na úrovni 399$ za 64 GB (na Slovensku okolo 489€). Viac sme sa cenám venovali v tomto článku.

Samozrejme presný dátum predstavenia oficiálne stanovený nebol, ale zdroje z pozadia spoločnosti Apple naznačujú, že by mohol byť iPhone SE 2 alebo iPhone 9 uvedený na trh už 31. marca 2020. Na konferencii okrem neho uvidíme aj nový iPad Pro či MacBook Air/Pro 13″.

Je toto iPhone SE 2? Cez TikTok bolo pridané zaujímavé video.
iPhone 9 alebo iPhone SE 2 sa môže volať úplne ináč!

Do predaja sa potom smartfón dostane 3. apríla, minimálne tak to bude vychádzať, ak ho Apple predstaví koncom marca. Delí nás od neho teda už len niečo vyše mesiaca. No a hoci je to krátka doba, na povrch vyplávali informácie o tom, že ani názov „iPhone SE 2“ a ani „iPhone 9“ nemusí byť ten správny. Zariadenie sa môže volať úplne ináč, jednoduchšie.

Zabudnite na iPhone SE 2 alebo iPhone 9. Bude to skrátka len „iPhone“

Forbes (s odvolaním na video od Jona Prossera) dnes uviedlo, že firma môže predstaviť model, ktorý nebude mať žiadne dodatočné označenie. Bude to skrátka len „iPhone“ a dáva to zmysel. Názov iPhone SE 2 by bol teoreticky správny, ale v tomto smere to nie je priamy nástupca iPhonu SE. Inými slovami sami neveríme, že ho Apple naozaj použije. iPhone 9 by bol číselným nástupcom iPhonu 8. Bolo by však divné, keby ho Apple predstavilo v roku 2020, kedy je na trhu iPhone 11.

Pokiaľ sa pozrieme na súčasné produktové portfólio Cupertínskeho giganta, zistíme, že už na trhu predáva lacné zariadenie, ktoré nemá žiadne dodatočné označenie. Nie je to síce iPhone ale je to iPad. Áno, myslíme presne 10.2″ model, ktorý bol uvedený na trh v septembri minulého roka.

Výroba modelu iPhone SE 2 (iPhone 9) by mala začať v týchto dňoch.
iPhone 9 alebo iPhone SE 2 sa môže volať úplne ináč!

Zariadenie štartuje na cenovej úrovni 329€ a v podstate obsahuje všetko, čo od tabletu v roku 2020 očakávate. Je to taký vhodný model pre študentov alebo menej náročných používateľov, ktorí si nepotrpia na verzii Pro. Ak sa bude teda lacná verzia volať iba „iPhone“, bude to dávať zmysel najmä vtedy, keď ho položíme vedľa „iPadu“.

Prečítajte si tiež  Profesionálny fotograf hodnotí nový iPhone. Toto sú jeho plusy a mínusy.

Apple A13 Bionic a 3 GB RAM

Hoci sa bude jednať o lacný model, nebude to cítiť na jeho výkone. Na prednej strane síce nájdeme len LCD 4,7″ obrazovku, ktorá navyše príde o geniálnu technológiu 3D Touch, ale pod kapotou bude pracovať najnovší a najvýkonnejší mobilný procesor na svete, Apple A13 Bionic. Sekundovať by mu mali 3 GB operačnej pamäte RAM, čo bude pre novinku tak akurát. Čo sa týka úložiska, začínať môže na kapacite 64 GB. Dostupná bude však už pravdepodobne iba jedna väčšia verzia a to 128 GB za príplatok 50-100$.

Telefón bude samozrejme podporovať všetky moderné technológie ako rýchle či bezdrôtové nabíjanie, Touch ID, NFC a podobne. Zlepšiť by sa mohla aj kamera na zadnej strane (neočakávame ale viac ako jeden objektív). Pokiaľ sa teda už na nový „iPhone“ neviete dočkať, sledujte našu stránku a akonáhle budeme vedieť zase niečo nové, budeme o tom informovať. Tešíte sa?

iPhone 9 alebo iPhone SE 2 sa môže volať úplne ináč!
iPhone 9 alebo iPhone SE 2 sa môže volať úplne ináč!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.