Ako uvádza Mark Gurman z agentúry Bloomberg, inžinieri spoločnosti Apple ešte počas minulého týždňa ukončili vývoj úvodnej verzie operačného systému iOS 16, čo znamená, že sa doň už nedostanú žiadne nové významné funkcie. Namiesto toho sa vývojári budú zameriavať na opravu chýb a zabezpečenia. Dôvodom je blížiaci sa event, ktorý sa bude konať už začiatkom septembra a uvidíme na ňom iPhone 14 a Apple Watch Series 8.

Gurman poznamenáva, že operačné systémy iOS 16.0 a watchOS 9.0 budú vydané pre širokú verejnosť niekedy v polovici septembra, pričom presný dátum zatiaľ špecifikovaný nebol.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Na operačný systém iPadOS 16.0 či macOS 13 Ventura si budeme musieť počkať pravdepodobne až do októbra, kedy by sa mohla konať ďalšia Apple konferencia. Na tej nám Apple predstaví nový základný iPad, iPad Pro s procesorom M2 či výkonnejšie verzie 14″ / 16″ MacBookov Pro (+ ďalších počítačov Mac).

Dôvodom rozdielneho vydania iOS 16 a iPadOS 16 sú údajne problémy spoločnosti Apple, ktoré súvisia s vývojom novej funkcie Stage Manager. Firma ju musí dokonalo prispôsobiť tak, aby zodpovedala hardvéru iPadov a na to skrátka potrebuje viac času.

Kedy Apple predstaví nový iPhone 14 a Apple Watch Series 8? 

Tim Cook a spoločnosť Apple
Zdroj: Apple

Podľa známeho analytika sa bude ďalší Apple Event konať 7. septembra 2022, pričom pôjde o digitálnu udalosť tak, ako sme na to v uplynulých rokoch zvyknutí.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Dokonca sa už pred pár dňami objavili úniky o tom, že technologický gigant celé podujatie natáča dopredu. To by súviselo s oznámením konferencie na 7. september.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -