Pamätníci si určite spomenú na doby, kedy boli niektoré modely iPhonov schopné zobrazovať rozhranie iOS na šírku. Táto funkcia bola dostupná výhradne pre väčšie modely Plus od roku 2014.

S príchodom modelu iPhone X a prechodom na celistvý dizajn obrazovky sa však táto vychytávka z iOS potichu vytratila. Domovskú obrazovku je teda od tej doby možné zobraziť vo všetkých modeloch, vrátane tých so 6,7″ displejom iba na výšku. To by sa však už čoskoro mohlo zmeniť.

Trend zväčšovania zobrazovacej plochy smartfónov je ešte stále na vzostupe, čo môžeme vidieť takmer u všetkých popredných hráčov vrátane Apple. Displeje sú stále väčšie, rámčeky okolo hrán tenšie a spolu s tým prichádzajú nové možnosti zobrazenia používateľských rozhraní.

Zobrazenie na šírku sa môže vrátiť na iPhone 

Známy leaker a tvorca konceptov Basic Apple Guy vo svojom príspevku priblížil, ako by mohlo toto zobrazenie vyzerať na moderných iPhonoch. Od dôb iPhonu 8 Plus prešlo už niekoľko rokov, preto by zobrazenie rozhrania iOS na šírku mohlo mať oveľa viac možností, ako len preklopenie aplikácií a textu.

Landscape mode pre iPhone
Zdroj: BasicAppleGuy

Koncept naznačuje, ako by spoločnosť Apple mohla upraviť súčasný dizajn systému iOS tak, aby podporoval orientáciu na šírku. To zahŕňa aj podporu widgetov a vychytávky Dynamic Island v prípade modelov Pro a Pro Max.

Apple by si v prípade niektorých funkcií mohlo prepožičať zobrazenie z iPadu, kde sa aplikácie a widgety automaticky prispôsobia rozhraniu na šírku. Takáto zmena rozhrania by mohla dávať zmysel hlavne pre používateľov iPhonu 14 Plus alebo 14 Pro Max, ktoré sa svojou veľkosťou blížia k iPadu mini.

Prečítajte si tiež  Na internet unikli snímky obrazovky z iOS 17. Takto bude systém vyzerať

Príchod funkcie nemusí byť až tak vzdialený

Hoci Apple zatiaľ nepotvrdilo žiadne tendencie v súlade s návratom tohoto rozhrania, samotná funkcia by mohla prísť už čoskoro. Apple má totiž dlhoročné skúsenosti v prispôsobovaní widgetov a používateľského rozhrania pre iPadOS, takže aplikácia pre iOS by nemala predstavovať žiadny problém.

Landscape mode pre iPhone
Zdroj: BasicAppleGuy

Minuloročné predstavenie modelu iPhone 14 Plus však môže evokovať skutočný záujem jablkovej spoločnosti o návrat ku koreňom. Dizajn na šírku by mohol byť užitočný najmä pre ľudí, ktorí využívajú dokovacie stanice či držiaky v aute orientované na šírku zariadenia.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Čo hovoríte na návrat tejto funkcie vy? Privítali by ste zobrazenie na šírku na svojom iPhone, alebo vám táto možnosť nechýba? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  iPhone prežil pád z výšky 4 kilometrov: Pozrite sa na neuveriteľné video

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -