Pred pár dňami sme zverejnili informáciu o tom, že iPhone 14 Pro bude podporovať rýchlejšie 30 W nabíjanie. Zariadenie, ktoré bude predstavené na najočakávanejšom mediálnom evente už o pár dní však môže prekonať naše očakávania. Ako sa zdá, novinka dostane podporu ešte výkonnejšieho adaptéra, ktorý spoločnosť Apple predstavila iba nedávno s MacBookom Air 2022.

Ako píše portál Gizchina, technologický gigant z Cupertina posunie v roku 2022 hranice a svoju vlajkovú loď dovolí nabíjať výkonom až 35 W. V praxi to znamená zvýšenie rýchlosti pri zachovaní bezpečného toku energie, ktorý by nemal poškodiť akumulátor. Ako iste viete, príliš rýchle nabíjanie batérii škodí.

Rýchlejšie už môžeme nabíjať aj iPhone 13 Pro Max. Skoro nikto o tom ale nevie 

iPhone 13 Pro max a iPhone 13 Pro
Zdroj: Unsplash / Nubelson Fernandes / Luka Petranović

V súčasnosti podporuje iPhone podľa oficiálnych dát (a taktiež adaptéra) 20 W rýchle nabíjanie, čo je pomerne ďaleko za konkurenciou. Na strane druhej sa ale akumulátor dopĺňa pomerne promptne a tak používateľom táto technológia vyhovuje. Nikto by sa ale zrejme nesťažoval, keby vedela ponúknuť ešte trochu viac.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Možno vám teraz prezradíme tajomstvo, no ak vlastníte minuloročný iPhone 13 Pro Max a pripojíte ho na silnejšiu nabíjačku z MacBooku, výkon nabíjania sa môže zastaviť až na 27 W. To je ďaleko za tým, čo bežne prezentuje Apple.

V roku 2022 však bude možné dosiahnuť lepšie výsledky za pomoci príslušenstva, ktoré bude pre iPhone 14 Pro dostupné už od začiatku predaja. Pôjde o adaptér podobný tomu, aký Apple predstavilo pre MacBook Air 2022.

iPhone 14 Pro s väčšou batériou a novým 35 W adaptérom

iPhone 14 Apple
Zdroj: 9to5mac

K tomuto rozhodnutiu mohlo dopomôcť aj to, že drahšie verzie „Pro“ majú dostať kvôli Always-on displeju štandardne väčšie batérie. No a na tie už staré adaptéry jednoducho nemusia stačiť…

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Klasickú 20 W nabíjačku má totiž vymeniť silnejšia verzia s výkonom až 35 W. Zatiaľ nie je známe, či bude postavená na technológii GaN, no ak áno, príslušenstvo by malo mať malé rozmery, nižšiu váhu a zároveň lepšie tepelné vlastnosti než predchodca.

Bližšie podrobnosti sa dozvieme už v stredu na Keynote.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -