Apple nám už o pár dní predstaví úplne nový iPhone 14 v štyroch samostatných prevedeniach. Pokiaľ si zaobstaráte drahšiu verziu Pro, tešiť sa môžete na modernejší a sofistikovanejší hardvér. A aj keď je pravda, že väčšina funkcií bude príjemným prínosom, niektoré z nich môžu mať negatívny vplyv na zvýšenú spotrebu energie. Apple na to ale našťastie myslelo.

Ako píše Mark Gurman z agentúry Bloomberg, technologický gigant z Cupertina plánuje použiť pri drahšom iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max väčší akumulátor, než budú mať dostupnejšie verzie iPhone 14 a iPhone 14 Plus.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Taktiež je pravdepodobné, že batérie narastú aj v porovnaní s iPhonom 13 Pro a iPhonom 13 Pro Max, no ich presnú kapacitu v mAh zatiaľ nepoznáme.

Špeciálny displej si vypýta viac energie 

Apple iphone always on ios 16 iphone 14 2022
zdroj: svetapple.sk

Dôvodom, prečo sa Apple bude snažiť ponúknuť používateľom väčšiu batériu bude náročnejší hardvér. Určite viete, že vlajkové lode majú dostať modernejší displej, ktorý ponúkne nie len technológiu ProMotion (120 Hz obnovovaciu frekvenciu), ale aj funkciu Always-on. Tú poznáme už niekoľko rokov z inteligentných hodiniek Apple Watch Series 5 a novších.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

A aj keď ide o vynikajúce vylepšenie, stále má jednu nevýhodu. O čosi viac „žerie“ baterku. Samozrejme, v tomto smere sa netreba ničoho báť.

Keďže zvládne OLED zobrazovacia jednotka pracovať aj na frekvencii 1 Hz, vybíjanie nebude nijak drastické. Spoločnosť Apple však potrebovala urobiť opatrenie, aby nebolo rýchlejšie ako na lacnejších modeloch. No a týmto opatrením bude práve väčší akumulátor, ktorý by mal vydržať dlhšie na jedno nabitie.

iPhone 14 Pro dostane väčšiu batériu a úspornejší procesor 

Zdroj: Cgtrader / Madmix (úprava redakcie)

Negatívom väčšieho akumulátora bude vyššia váha zariadenia. Ak ste však už predtým používali akýkoľvek iPhone s označením „Pro“, zmenu zrejme nepostrehnete.

Prečítajte si tiež  Toto sú 4 novinky, ktoré dostal CarPlay s príchodom iOS 16

Druhým spôsobom, ako má iPhone 14 Pro šetriť energiu, je použitie čipu A16 Bionic, ktorý preň bude exkluzivitou.

V roku 2022 sa máme dočkať veľkej zmeny, kedy najmodernejší čip nedostane celá modelová rada zariadení ale len vrcholové verzie. Inými slovami, ak si kúpite lacnejší iPhone 14 alebo iPhone 14 Plus, v jeho útrobách nájdete pravdepodobne len procesor A15 Bionic z minulého roka.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -