Keď spoločnosť Apple v roku 2020 predstavila prvý 5,4″ iPhone 12 mini, ľudia po celom svete jasali. Po rokoch sme sa konečne dočkali kompaktného smartfónu s dobrým výkonom, kvalitným fotoaparátom a tiež OLED displejom. Problém bol však v tom, že aj keď išlo o super nápad, prakticky nikto ho už pár mesiacov po predstavení nekupoval.

Ľuďom sa skrátka zdalo výhodnejšie zaobstarať si rovno 6,1″ iPhone 12, ktorý mal väčší displej a tiež lepšiu výdrž batérie. Veď príplatok na úrovni 100 € nebol v tejto cenovej kategórii až taký razantný. Totožný scenár sa navyše zopakoval znova, konkrétne o rok neskôr, keď dala spoločnosť Apple malému iPhonu ešte jednu šancu. iPhone 13 mini bol však rovnako neúspešný, ako jeho predchodca a to bola pre spoločnosť Apple posledná kvapka. Zariadenie sa rozhodla úplne zrušiť.

Na miesto toho sme sa v roku 2022 dočkali obrovského 6,7″ iPhonu 14 Plus, ktorý predstavoval dostupnú alternatívu pre fanúšikov lacnejšieho modelu a zároveň väčších displejov. Presne takéto zariadenie v ponuke Apple dlhšiu dobu chýbalo.

Čas ale ukázal, že ani iPhone 14 Plus nie je extrémne úspešný, avšak podľa posledných analytických odhadov sa mu darí oveľa lepšie, ako spomínaným verziám „mini“.

Ich podieľ na trhu zvykol predstavovať maximálne 7 – 10 % v tých najlepších časoch, v porovnaní s ostatnými zariadeniami zo série. A to je veľmi málo.

Malý iPhone ešte nie je úplne mŕtvy

Aj keď sa na základe vyššie uvedeného môže javiť, že spoločnosť Apple na drobný iPhone úplne zanevrela, nie je to úplne pravda. Telefón s veľmi kompaktnými rozmermi dáva firme evidentne ešte stále zmysel, avšak v trochu inej forme, ako si možno predstavujete.

Určite ste už počuli o tom, že tento technologický gigant dlhodobo koketuje s myšlienkou predstavenia skladacieho zariadenia, ku ktorému by mohlo dôjsť už o niekoľko rokov.

iPhone Flip so skladacím displejom
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Jeden zo skladacích iPhonov by preto mohol vyzerať veľmi podobne, ako Samsung Galaxy Z Flip 4, ktorý dnes kúpite od 650 €. Po zložení by tak mohol mať tvar kocky, ktorý by bol ešte menší, ako práve 5,4″ iPhone 12 / 13 mini.

Samozrejme, predstavenie takéhoto produktu je ešte hudbou ďalekej budúcnosti. Spoločnosť Apple ho ponúkne zákazníkom až vtedy, keď si bude na sto percent istá kvalitou skladacej technológie.

Nedávno však predstavila zaujímavý patent, ktorý dokáže vyriešiť jeden z jej veľkých problémov. Aj preto je jasné, že firme nie je tento typ smartfónov úplne ľahostajný a potichu na ňom niekde v tajných laboratóriach, umiestnených hlboko pod Apple Parkom pracuje.

Prečítajte si tiež  Vieme kedy dorazí funkcia satelitnej komunikácie do iOS 16. Apple ju spustí už čoskoro

Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Reklama
Reklama

Nový iPhone mini bude šialené drahý 

Ak sa tešíte na prvý skladací iPhone, zďaleka nie ste sami. Aj nás zaujíma, čo by mohlo takéto zariadenie ponúknuť a ako bude vyriešená jeho odolnosť. Na druhej strane sa však treba pripraviť na to, že Apple takúto modernú technológiu nebude ponúkať lacno.

iPhone 14 flip fold

Podobne ako u iných výrobcov, aj skladací iPhone bude minimálne zo začiatku predaja umiestnený na samom vrchole cenníka. Podľa dávnejších správ by toto zariadenie mohlo stáť 2 700 € až 2 800 € a predstavené bude najskôr v roku 2025 až 2026.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Chceli by ste skladací iPhone, alebo je pre vás táto technológia nepodstatná? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -