iPhone 15 a iPhone 15 Pro sú predstavené a ako nám naznačovali úniky z celého sveta, obe zariadenia sa spoliehajú na špičkový USB-C port, vďaka ktorému bude ich používanie o čosi univerzálnejšie. Ak sa napríklad vyberiete niekde na cesty, na nabíjanie budete potrebovať už iba jeden kábel, z ktorého doplníte energiu nie len v iPhone, ale aj iPade či Macu.

A aj keď Apple výdrž batérie pri iPhone 15 nijako zásadne nezmenil, pravdepodobne do systému iOS 17 pridal veľmi užitočnú funkciu, ktorá môže predĺžiť jej životnosť. Ako informuje 9to5mac, v novej kandidátskej verzii systému sa podarilo objaviť dôkazy o tom, že používatelia budú môcť v iPhone 15 (a možno aj starších modeloch) obmedziť maximálne nabitie akumulátora. Týmto spôsobom by mohli lepšie chrániť jeho kondíciu a tým pádom zabezpečiť, že im vydrží dlhšie bez nutnosti výmeny.

Akonáhle bude táto možnosť povolená, mala by sa nachádzať priamo v nastaveniach iOS. Zahraničné médium uvádza, že keď je funkcia vypnutá, používateľ uvidí len informáciu, že sa jeho iPhone „nabije plnou kapacitou„.

Akonáhle si ju, ale človek aktivuje, zariadenie informuje používateľa, že sa jeho iPhone „nabije len na približne X %„. Písmeno „X“ predstavuje pochopiteľne číselnú hodnotu, ktorú si stanový sám používateľ.

Funguje to podobne, ako optimalizované nabíjanie batérie 

Optimalizované nabíjanie batérie v iOS 13 je jedna z najlepších funkcií, ktorú by ste nemali vypínať.- svetapple.sk
Optimalizované nabíjanie batérie v iOS 13 je jedna z najlepších funkcií, ktorú by ste nemali vypínať.- svetapple.sk

Samozrejme, v tejto chvíli nepoznáme ďalšie podrobnosti a ani dizajn používateľského rozhrania funkcie, nakoľko ide len o údaje, ktoré sa vývojárom podarilo vyčítať z kódu iOS 17.

Každopádne však táto funkcia bude pracovať podobne, ako optimalizované nabíjanie batérie, ktoré prišlo ešte v iOS 13 v roku 2019 a neskôr sa rozšírilo aj na inteligentné hodinky Apple Watch (návod, ako ho zapnúť nájdete tu) či dokonca bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro (návod, ako ho zapnúť nájdete tu).

Optimalizované nabíjanie batérie pracuje tak, že najskôr sleduje vaše zvyky a akonáhle pochopí, kedy svoj iPhone dávate najčastejšie na nabíjačku a kedy ho z nej vyberáte, automaticky začne pracovať. Funkcia telefón vždy nabije na 80 % a približne hodinu pred tým, ako ho z nabíjačky zvyknete odpájať doplní aj zvyšných 20 % energie, aby ste mali 100 %.

Týmto nenápadným spôsobom sa predlžuje životnosť akumulátora, ktorý nie je prebíjaný na hranici 100 % kapacity napríklad počas celej noci niekoľko hodín denne. To mu z dlhodobého hľadiska škodí.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Apple predáva repasovaný iPhone XS od 699$ (za cenu iPhonu 11).

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -