Spoločnosť Apple už finišuje s prípravami na výrobu nového iPhonu 14, ktorý by sa mal na trh dostať niekedy v septembri 2022. Zariadenie príde opäť v štyroch prevedeniach, no zo zoznamu vypadne najmenšia 5,4″ verzia mini a nahradí ju dostupnejšia 6,7″ verzia Max.

Už dlhšiu dobu sa diskutuje o tom, že by mala mať novinka o niečo lepšiu výdrž batérie, ako jej predchodca. Dopomôcť tomu má modernejší procesor A16 Bionic a rovnako aj väčšie rozmery samotných akumulátorov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Dnes sa ale na internete objavili informácie, ktoré tieto špekulácie potvrdzujú iba čiastočne. Nakoľko sú mnohé procesy uzavreté a Apple žiada o rôzne certifikácie, podarilo sa zistiť presnú kapacitu batérie v mAh pre každý pripravovaný iPhone 14. Niekde vás príjemne poteší, inde zase sklame. Vo všeobecnosti však bude dosahovať vynikajúcu kapacitu.

iPhone 14 a kapacita batérie pre každú jednu verziu 

iPhone 14 Pro v zlatej farbe detailný záber
Zdroj: IAN / Jon Prosser

iPhone 14 (6,1″)

Začnime základným 6,1″ iPhonom 14, ktorý bude tvoriť najdostupnejší základ ponuky. Toto zariadenie sa má spoliehať na batériu s kapacitou 3 279 mAh, čo je len o trochu viac, ako mal minuloročný iPhone 13 (3 227 mAh). Nakoľko by mala mať štandardná štrnástka aj minuloročný procesor A15 Bionic, k zásadnému zlepšeniu výdrže pravdepodobne nedôjde. Na strane druhej to ale ani nepovažujeme za potrebné.

iPhone 14 Max (6,7″)

Druhým v poradí je väčší, 6,7″ iPhone 14 Max, ktorý by mal tvoriť dostupnejšiu alternatívu pre vlajkovú loď iPhone 14 Pro Max s totožnou uhlopriečkou. Toto zariadenie nemáme s čím porovnať, no podľa informácii dostane obrovský 4 325 mAh akumulátor. S takouto porciou kapacity vydrží zariadenie bez problémov aj dva dni na jedno nabitie. Už teraz to vyzerá tak, že môže ísť o najžiadanejšiu verziu v ponuke spoločnosti Apple pre rok 2022.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

iPhone 14 Pro (6,1″)

Pokračujeme ďalej na iPhone 14 Pro so 6,1″ displejom, ktorý by mal mať o niečo vyššiu spotrebu kvôli podpore technológie Always-on. Na strane druhej však môžeme počítať s výkonnejším a úspornejším čipom A16 Bionic a hlavne väčšou batériou s kapacitou 3 200 mAh. To je o čosi viac, ako 3 095 mAh, ktoré mal k dispozícii iPhone 13 Pro. Výdrž bude ale pravdepodobne rovnaká, alebo veľmi podobná.

iPhone 14 Pro vo fialovej farbe štúdiový záber
Zdroj: IAN / Jon Prosser

iPhone 14 Pro Max (6,7″)

Toto isté očakávame aj od vlajkovej lode, 6,7″ iPhonu 14 Pro Max, ktorý sa má spoliehať na 4 323 mAh akumulátor. Ako jediný si medzigeneračne pohorší, no nepôjde o nič zásadné. Pretože mal iPhone 13 Pro Max 4 352 mAh akumulátor, rozdiel na úrovni 29 mAh nebude možné postrehnúť voľným okom. Výdrž na jedno nabitie by teda mala byť zhruba rovnako dobrá.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -