V priebehu posledných mesiacov sa na internete objavilo skutočne veľké množstvo únikov, ktoré nám vytvárajú zhruba 90 % predstavu o tom, ako bude vyzerať budúci iPhone 14 a iPhone 14 Pro. No a keďže ich súčasťou boli aj technické nákresy či schémy, práce sa okamžite ujali šikovní dizajnéri, ktorí vytvorili prepracované 3D koncepty.

Jeden z nich si môžete pozrieť aj na videu od #ios beta news, ktoré je skutočne prepracované do tých najmenších detailov. Neukazuje sa na ňom totiž iba „zovnňajšok“ zariadenia, ale takisto aj jeho hardvér a mnoho ďalších prvkov.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Ako môžete vidieť sami, tvar novinky je na prvý pohľad veľmi podobný ako iPhone 13 Pro. Nástupca sa stále bude spoliehať na ploché hrany, ako aj na vystupujúcu časť, v ktorej sú ukryté zadné fotoaparáty.

Ako sme však mohli vidieť aj na prvej 1:1 makete, samotné šošovky by mali mať podstatne väčší priemer ako to, na čo sme zvyknutí dnes. Dôvodom bude väčší snímač s rozlíšením až 48 MP a možnosť natáčania 8K videa.

Výkonnejší čip A16 Bionic len v drahších verziách Pro a prepracovaný Notch

Drahšie verzie iPhonu 14 Pro tiež prídu s modernejším procesorom A16 Bionic a takisto je v hre aj väčšie, až 2 TB úložisko. Lacnejšie prevedenia by sa potom mali spoliehať na starší čip A15 Bionic a 512 GB úložisko, čo je trochu netradičné riešenie.

Prečítajte si tiež  iPhone 6S je "dinosaurus", ktorého sa spoločnosť Apple nechce vzdať

Pokiaľ si kúpite prevedenie „Pro“, taktiež sa môžete tešiť na LTPO displej bez klasického výrezu vo vrchnej časti, ktorý bude nahradený dvoma „priestrelmi“. Jeden, na prednú kameru s automatickým zaostrovaním, by mal mať tvar kruhu a druhý, na senzory pre Face ID, zase tvar pilulky.

Bude to ďalší medzikrok k tomu, aby výrez úplne zmizol v roku 2023 alebo 2024 pri predstavení iPhonu 15 / 16. Technológia autentifikácie by sa mala v budúcnosti skryť pod displej.

Pozrite si video pod týmto odstavcom a dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám očakávaný dizajn páči. Ako sme už naznačili na začiatku, samotné zariadenie sa bude od tohto konceptu líšiťi iba v detailoch. Máme s tým skúsenosti aj z predošlých rokov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -