Home Blog Page 2625

Apple vraj chce predstavovať iPhone dva krát ročne!

iPhone 2G vs. iPhone 6 Plus - svetapple.sk
Zdroj: Apple

Cupertinska spoločnosť Apple je známa predovšetkým tým, že každým rokom prináša novú generáciu svojho iPhonu. Tieto smartfóny sú jednými z najpredávanejších vôbec a začína sa špekulovať, že ich Apple začne predstavovať až dva krát do roka! Je to však vôbec možné?

Hlúposť alebo možná realita?

Webový portál Stabley Times nás oboznámil s jedným veľmi zaujímavým faktom. Podľa jeho správ a informácií z dodávateľského reťazca chce Apple urýchliť proces predstavovania Jablkových iPhonov a za rok predstaviť až dve generácie týchto smartfónov. Doteraz sme boli zvyknutí na Jablkovú novinku v septembri. Po novom by sme sa mohli dočkať iPhonu 6S/6S Plus už jar 2015. Táto konšpirácia síce môže znieť zaujímavo, no ide o veľmi nepravdepodobný scenár. Z minulosti si môžme pamätať len jedno zariadenie, ktorého dve generácie vyšli dva krát do roka. Šlo konkrétne o iPad 3 a iPad 4, ktoré sa od seba príliš nelíšili. Nezdá sa nám, že by chcelo Apple predstavovať iPhony až dva krát za rok, pretože je veľmi pravdepodobné, že by na nich strácal. Predsa len si množstvo majiteľov nakúpilo 6/6 Plus, a na 6S/6S Plus by jednoducho nemali dôvod prejsť po pár mesiacoch.

iPhone6corners-420x356

Možno 4″ iPhone

Podľa zdroja chce Apple predstaviť nové iPhony už na jar. Počas tohto obdobia však už má Apple pripravené predstavenie hodiniek Apple Watch, pokiaľ sa pozrieme na nedávne udalosti, začína sa špekulovať aj o 4″ iPhone, ktorý by mal byť predstavený v prvej polovici budúceho roka. Pokiaľ sa teda zamyslíme, je možné, že po boku hodiniek Apple Watch bude predstavený aj nástupca iPhonu 5S či iPad Pro poprípade iPad mini štvrtej generácie! Aj napriek tomu, že má toho Apple na budúci rok pripraveného naozaj veľa, nemyslíme si, že uvidíme iPhone 6S/6S Plus skôr, ako v spomínanom septembri.

Foxboti nespĺňajú požiadavky Jablkovej spoločnosti!

Zdroj: Foxconn

Už dávnejšie sme vás informovali o tom, že spoločnosť Foxconn, ktorá vyrába pre Apple iPhony, postavila špeciálne roboty, ktoré by mali pomôcť s výrobou budúcich generácií. Všetko však musí byť po prvý raz a niekedy to neznamená zaručený úspech. Prvá generácia týchto robotov sa príliš nevydarila a nedokázala naplniť prísne požiadavky Cupertinskeho giganta.

Presnosť

Apple je spoločnosťou, ktorá si potrpí na každom jednom detaile či už sa jedná o iPhone, iPad alebo počítače Mac. Skrátka, dizajn je rovnako dôležitý ako hardware a to je jeden z problémov, ktorý sa podpísal pod vylúčením robotov Foxbot. Apple má stanovenú toleranciu na 0,02 mm, čo je naozaj mikroskopický štandard. Problém je v tom, že roboty od spoločnosti Foxconn nedokážu tento štandard naplniť a ich výrobná tolerancia je 0,05 mm, čo je pre Jablkovú spoločnosť absolútne neprípustné.

Využitie

Tieto roboty mali byť použité na pomoc pri výrobe budúcich iPhonov. Nemali slúžiť primárne na ich montovanie ale len na akúsi výpomoc vo forme zaťahovania skrutiek poprípade montovaním jednotlivých častí dokopy, ktoré by zvládli spojiť skôr ako zamestnanci Foxconnu. Pochádzajú však z automobilového priemyslu kde je tolerancia omnoho vyššia ako 0,02 mm. Skrátka, budeme si musieť počkať na budúcu generáciu týchto robotov. Jej príchod je však zatiaľ v nedohľadne.

FoxbotPatents

Apple možno predstaví 4″ iPhone!

Zdroj: Unsplash / Alvaro Reyes

Tento rok sa udiala jedna veľmi významná vec. Apple bolo nútené pod tlakom konkurenčných spoločnosti predstaviť dve väčšie verzie svojho najpredávanejšieho zariadenia, iPhone. Toto zväčšenie malo dobrý vplyv na veľké množstvo fanúšikov, no našli sa aj taký, ktorý ostali radšej pri súčasných 4″. Presne pre týchto používateľov vraj Apple pripravuje nástupcu iPhonu 5S! 

Nástupca iPhonu 5S

Aj napriek tomu, že primárnym nástupcom iPhonu 5S bol iPhone 6, pravdepodobne sa dočkáme ešte jedného zariadenia. Aspoň tak to tvrdia Čínske zdroje, podľa ktorých chce Apple uviesť telefón, ktorý bude mať rozlíšenie 1136×640 a teda 4″ čím by mohlo ísť o ďalšieho nástupcu iPhonu 5S. Toto zariadenie by malo podľa všetkého ponúknuť o niečo vylepšený procesor, fotoaparát a množstvo ďalšieho. Zdroj síce neuvádza žiadne informácie, ktoré by sa priamo týkali dizajnu zariadenia, no predpokladá sa, že nebude vyrobený z plastu, tak ako iPhone 5C.

Kedy

Podľa Čínskych zdrojov na tomto smartfóne už Apple pracuje a do obehu by sa mal dostať už v druhej polovici roku 2015 a teda nie v čase, kedy by Apple predstavoval iPhone 6S/6S Plus. 4″ iPhone by mal pokryť dieru na trhu, ktorými sú majitelia iPhonov 5S, ktorý im kvôli svojim doslova ideálnym rozmerom plne vyhovuje.

Čo poviete,myslíte, že by malo Apple predstaviť 4″ iPhone, alebo vám uhlopriečka pri iPhone 6/6 Plus vyhovuje?

Tuto bude Apple prezentovať svoje novinky!

Steve Jobs Theatre
Zdroj: Wikipedia / Justin Ormont

Určite viete, že spoločnosť Apple buduje svoje nové sídlo, ktoré by sa malo nazývať SpaceShip a jeho tvary budú z vonka pripomínať, to čo sa nachádza v jeho názve, vesmírnu loď. Pri tejto obrovskej budove to však nekončí a Apple už pripravuje ďalšie novinky, medzi ktoré patrí aj špeciálna prezentačná budova, ktorá by sa mala hneď vedľa samotného SpaceShipu nachádzať. Jej cena vám pravdepodobne vyrazí dych!

Prezentačná budova

Apple je spoločnosť, ktorá si dá záležať naozaj na všetkom a práve preto chce mať všetko dokonalé a pokiaľ ide o dizajn produktov, či samotných budov, chce aby to celé dokopy ladilo. Dôkazom toho nie sú len samotné zariadenia, ale aj najnovší render, ktorý nám ukazuje budovu, v ktorej sa budú predstavovať nové produkty. Už na prvý pohľad je jasné, že vychádza zo sídla spoločnosti, ktoré sa má nachádzať len niekoľko metrov od nej. Do podzemnej prezentačnej sali by sa malo zmestiť okolo 1000 divákov, čo znamená, že tu bude naozaj dosť miesta. Na jedinom oficiálnom rendery môžme vidieť cestu k prezentačnej budove, na ktorej má prebiehať akreditácia novinárov. Apple použije pri stavbe svoje patentové zaoblené sklo, ktoré je ohýbané špeciálnou technológiou, za pomoci ktorej dokáže pokryť obrovské plochy bez akéhokoľvek piliera poprípade výrazne veľkých spojov. No, prejdime už k tej cene. Totiž Apple na novom sídle naozaj nešetrí a podpísalo sa to aj nad novou prezentačnou miestnosťou, ktorej výstavba ma stáť až neskutočných 160 999 985$! No, Apple si dáva naozaj záležať.

BuzzFeed: Apple Watch pre všetkých zamestnancov

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch - svetapple.sk

Množstvo zamestnávateľov po celom svete zvykne pre svojich zamestnancov, ktorý im priniesli naozaj dobré výsledky pripraviť nejaký Vianočný darček. V niektorých končinách to býva úplná maličkosť, inde to býva naopak pomerne veľká cennosť. Do tejto kategórie by sme pokojne mohli zaradiť aj spoločnosť BuzzFeed, ktorá objednala svojim vyše 700 zamestnancom hodinky Apple Watch!

Pekný, ale oneskorený darček!

Samozrejme, že zamestnanci BuzzFeed nedostanú Apple Watch len tak pre nič za nič. Pôjde o odmenu za to, že sa im za jeden mesiac podarilo dosiahnuť neskutočných 200 miliónov unikátnych návštevníkov. CEO spoločnosti Joan Peretti oznámil pomocou svojho Twitter účtu, že všetci zamestnanci dostanú Apple Watch za naozaj vydarený november. Pokiaľ by teda spoločnosť od Apple odkúpila 700 kusov najlacnejšej verzie Apple Watch, išlo by o zákazku v hodnote 240 000$. V porovnaní s 100 miliónovým príjmom z minulého roka to však nieje takmer žiadna suma. Žiaľ zamestnanci sa hodiniek na Vianoce nedočkajú, keďže vyjdu až na budúci rok. Každopádne správa potešila vyše 700 ľudí!

Skvelý Čínsky klon iPhone 6!

Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk
Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk

V Číne je úplne bežné, že sa na tamojšom trhu raz začas objaví smartfón od úplne neznámeho výrobcu  alebo naopak veľmi známeho výrobcu, ako je napríklad Lenovo. Tento smartfón zvičajne až nápadne odkazuje na najnovší iPhone od Jablkovej spoločnosti a dnes sa presne jeden taký objavil. Ten však prináša niečo čo iPhone 6 jednoducho nemá!

Dekele Big Cola 3

Dekele (u nás v redakcií si vyslúžil prezývku „dekel“) Big Cola 3 je najnovší „zázrak“, ktorý prichádza z Číny. Na prvý pohľad je jasné, z Čoho asi jeho autori čerpali inšpiráciu. Totiž, ide o iPhone 6 od lacného Čínskeho výrobcu, ktorý je po stránke HW dokonca lepší, ako originál! Tento smartfón totiž prináša niečo, o čom sa dlho špekulovalo pri iPhone 6 avšak, výroba sa príliš urýchlila a pôvodné plány sa nepodarilo zrealizovať. Prináša zafírové sklíčko priamo na displeji. Je však celkom logické, že si to v Číne môžu dovoliť vzhľadom na dopyt, ktorý bude niekoľko násobne nižší, ako v prípade Jablkového iPhonu.

HW

Keď už sme načali ten hardware, tak vám o ňom prezradíme o niečo viac. Tak napríklad, v tomto zariadení sa nenachádza 4,7″ displej ako v iPhone 6 ale rovno 5″, ktorý ponúka navyše rozlíšenie FullHD, rovnako ako iPhone 6 Plus. Zo zadnej strany budete fotiť s čipom od Sony s rozlíšením 13MPX a slnečnou clonou f/2.0. Zo strany prednej zasa s 8MPX čipom opäť od Sony, a tak by malo byť o vaše Selfie zábery dobre postarané. Pod kapotou sa nachádza 64-bitový procesor MediaTek, ktorý ponúka až 8 jadier. V zariadení nájdeme Android KitKat. Cena sa bude začínať na hodnote 243$!

Aj napriek tomu, že tieto parametre vyzerajú akoby vystrihnuté z pekného sna, ide o malého Čínskeho výrobcu a tak je viac než pravdepodobné, že to spolu jednoducho nebude hrať a telefón bude veľmi nestabilný a podobne. Skrátka, na iPhone sa to doťahovať nemôže!

Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk
Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk
Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk
Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk
Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk
Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk
Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk
Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk
Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk
Dekele Big Cola 3 -svetapple.sk

NoPhone sa objednalo už 2000 kusov

Už sme tu niekoľkokrát popisovali azda najodolnejší smartfón na trhu NoPhone, ktorý vydrží všetko od pádu z lietadla až po strelu z tanku. Tento smartfón sa skrátka nedá rozbiť pretože ide len o kus nezmyselného plastu. Mnohí by povedali, že sa objavil niekoľko objednávok a tým to končí, no prekvapivo sa mýlili. Tvorcovia tohto „smartfónu“ evidujú už vyše 2000 objednávok!

Využitie predsa len má!

Aj napriek tomu, že sa táto sranda môže zdať ako totálny nezmysel, svoje využitie predsa len má. Totiž pokiaľ máte priateľov, ktorí trávia na svojich smartfónoch až príliš veľa času a vás neustále otravuje, keď im niečo hovoríte, pričom stále „čumia“ do obrazovky, môžte im ho darovať pod stromček. Cena tohto zariadenia je 12$ za základnú verziu, k dispozícii je však aj špeciálna edícia, ktorá obsahuje zrkadlo a označuje sa ako „Selfie“ za 18$. Pokiaľ by ste mali záujem o viacej takýchto „zariadení“, dajú sa kúpiť v základnej verzií v špeciálnom balíčku za 55$. Tak čo kúpite ho známym pod stromček? 🙂

NoPhone-Selfie-1
Verzia Selfie – svetapple.sk

Apple sa v školstve príliš nedarí

Apple Logo
Zdroj: Unsplash / Sumudu Mohottige

Jablková spoločnosť mala za posledných niekoľko rokov veľké plány so školstvom, ktoré sa jej však príliš nedarilo naplniť. Z posledných dní poznáme napríklad neúspech, keď sa spoločnosti Google  podarilo poraziť Apple so svojimi lacnými Chromebookmi. Dnes tu je však ďalšie sklamanie, ktoré Apple pripravilo o naozaj slušnú čiastku peňazí!

Nepodarený „kšeft“

The Los Angeles Unified School Discrict (LAUSD) prichádza s ďalšou, pre Apple veľmi negatívnou správou. Tento najväčší systém zastupujúci školstvo v LA sa totiž rozhodol, že ukončí zmluvu s Apple, ktorá mu mala priniesť 1.3 miliardy amerických dolárov. Podľa zmluvy mal byť pre každého študenta v Kalifornií k dispozícií jeden iPad.

Problém

Celý údajný problém objavilo nové vedenie LAUSD. Podľa nich podpísal bývalý riaditeľ nevýhodnú zmluvu s Jablkovou spoločnosťou s tým, že podpis mal byť dokonca zmanipulovaný osobnými výhodami pre bývalého riaditeľa. FBI údajne zabavila sériu dokumentov týkajúcich sa tejto ponuky a momentálne vyšetruje či náhodou nedošlo k podplácaniu a tým k porušeniu niektorých zákonov.

Okrem iného sa objavil problém aj so spoločnosťou Pearson, ktorá mala pre iPady vyvinúť špeciálny software, ktorý by zabezpečoval to, aby študenti nepoužívali iPady na mimo-výukové aktivity. Software sa však počas skúšobného obdobia ukázal ako nefunkčný keďže študenti bez väčších problémov iPady odomkli a robili si svoje.

Apple teda prišlo o veľmi slušný slušný kšeft aj napriek tomu, že by z neho nakoniec malo „len nejakých“ 500 000 000$

Kvôli Gangnam Style musel YouTube aktualizovať počítadlo!

Určite poznáte známy videoklip Kôrejského speváka PSY, ktorý so svojou skladbou Gangnam Style prekonal ako prvý hranicu jednej miliardy prehratí na videoportáli YouTube. Od tohto úspechu však už prešiel nejaký ten piatok a skladba medzi tým prekonala aj druhý miliardu prehratí. Tu však nastal problém, ktorý musel YouTube urýchlene riešiť!

32-bitové počítadlo

Na YouTube bolo od jeho počiatku používané jednoduché 32 bitové počítadlo, ktoré umožňovalo počítať prehratia do 2 147 483 647. Dôvod bol jednoduchý. Tvorcovia ani zďaleka nepočítali s tým, že by niekto niekedy vytvoril video, ktoré by malo takýto obrovský počet zobrazení. Predsa len sa to však stalo a YouTube bol nútený počítadlo aktualizovať na 64-bitovú verziu, ktorá môže počítať až do 9 223 372 036 854 775 808. Je teda jasné že pokiaľ chce PSY prekonať aj túto hranicu, má naozaj čo robiť! Len tak mimochodom, YouTube aktualizoval počítadlo ešte pred tým než sa podarilo hranicu dvoch miliárd dosiahnuť. Pokiaľ by tak neurobilo, všetky pozretia by sa vynulovali a Kórejčan by začínal opäť od nuly!

Xiaomi vypredalo svoj nový phablet za 6 sekúnd!

Popularita spoločnosti Xiaomi stále narastá čo sa jednoznačne podpisuje aj pod predajné úspechy tejto spoločnosti. V Indií sa im totiž podaril naozaj nevídaný úspech! svoj nový phablet totiž vypredali za neskutočných 6 sekúnd!

50 000 kusov = 6 sekúnd

O tom, že sa spoločnosti Xiaomi darí vie hádam každý! Najnovšie prognózy dokonca hovoria, že čoskoro pokryje väčšinu trhu s mobilnými zariadeniami, čo sa vôbec nemusí zdať ako nereálne. Práve naopak, ide o veľmi pravdepodobný scenár tejto spoločnosti, čo potvrdzuje aj jej najnovší úspech. Svoj phablet Redmi Note sa jej totiž podarilo na indickom trhu vypredať do 6 sekúnd od začatia predaja. Na tomto čísle by teoreticky nemuselo byť nič zvláštne keby nebolo predaných celých 50 000 kusov o čom nás pomocou svojho Twitter účtu informoval Viceprezident spoločnosti Hugo Barra, ktorého sme v minulosti mohli poznať aj ako viceprezidenta Androidu. Za úspech tohto phabletu sa samozrejme podpísala jeho cena, ktorá sa v Indií pohybuje na úrovni v prepočte 115€. Pokiaľ by ste mali o toto zariadenie záujem u nás na Slovensku, pripravte si približne dvoj násobnú čiastku! 🙂

Xiaomi Redmi Note - svetapple.sk
Xiaomi Redmi Note – svetapple.sk

SLEDUJ NÁS

43,257FansLike
9,272FollowersFollow
475SubscribersSubscribe