Už dlhšiu dobu sa hovorí, že Apple pridá do svojho iPhonu 14 Pro aj technológiu Always-on displeja. Teraz nám o nej prezradil viac portál Macrumors, ktorý sa odvoláva na svoj tajný zdroj v spoločnosti. Funkcia bude k dispozícii len pre prémiové modely, pričom základné verzie iPhonu 14 sa budú musieť spoľahnúť na klasický 60 Hz OLED displej.

Ak si však zaobstaráte iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max, tešiť sa môžete na oveľa lepšiu ProMotion Always-on Retina obrazovku, ktorá bude mať k dispozícii variabilnú obnovovaciu frekvenciu na úrovni od 1 Hz do 120 Hz.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

Iste, niečo podobné má k dispozícii aj minuloročný iPhone 13, avšak v jeho prípade fungovala variabilná obnovovacia frekvencia v rozsahu od 10 Hz do 120 Hz, čo nie je ideálne pre funkciu Always-on. Aj preto sa nedočká jej spätnej podpory.

Čo prinesie Always-on displej v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max? 

Apple iphone always on ios 16 iphone 14 2022
zdroj: svetapple.sk
  • Stavový riadok v iPhone 14 Pro sa dočká drobných zmien. V prvom rade by sa mal presunúť ukazovateľ mobilného signálu na ľavú stranu a používatelia sa tiež dočkajú zobrazenia percent batérie na strane pravej. Táto vychytávka bude ale k dispozícii aj pre staršie zariadenia s operačným systémom iOS 16. Viac sa dočítate tu.
  • Pokiaľ budete používať tapetu uzamknutej obrazovky s efektom hĺbky, tá po prechode do režimu Always-on zmizne a obrazovka stmavne. V popredí tak zostanú len výrazné prvky, ako napríklad hodiny či widgety, pri ktorých sa ale taktiež mierne zníži jas. To aby vám neprekážali v tme.
  • Pokiaľ budete používať widgety, váš Always-on displej ich ponechá stále zapnuté. Dôležité je však podotknúť, že Apple zapracovalo na funkcií, vďaka ktorej sa budú z času na čas vypínať a zapínať. Aj keď nevieme, ako to bude presne fungovať, jej úlohou bude zamedziť vypáleniu jednotlivých pixelov v rámci technológie OLED.
  • Či už bude obrazovka svietiť alebo stmavne, jej obsah bude musieť byť stále rovnaký. To znamená, že si používateľ nebude môcť nakonfigurovať iné prvky alebo tapetu pre zapnutý alebo stmavnutý displej.
  • Pokiaľ vám príde oznámenie, ukáže sa aj v režime Always-on. K dispozícii by však malo byť len na 10 sekúnd. Taktiež si budete môcť aktivovať drobné počítadlo oznámení, ktoré vám prezradí, koľko neprečítaných správ alebo notifikácií vás po zapnutí zariadenia čaká.

Nepáči sa vám funkcia Always-on? Aj na toto bude riešenie 

Always-on displej iPhone 14 Pro
Zdroj: 9to5mac

Samozrejme, pokiaľ sa vám nebude páčiť Always-on displej, pretože túto funkciu považujete za zbytočnú, prípadne vám „kradne“ príliš veľa energie, Apple na to bude mať jednoduché riešenie. Rovnako ako pri Apple Watch Series 5 a novších modeloch si budete vedieť túto funkciu v nastaveniach deaktivovať.

Prečítajte si tiež  Kde je najlacnejší benzín alebo nafta? Táto aplikácia vám odpovie

Váš iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max bude teda fungovať podobne, ako akýkoľvek predošlí smartfón od Apple, ktorý ste predtým používali. Užívať si teda môžete úplne iné vychytávky, ktoré vám toto zariadenie prinesie.

Spomeňme napríklad výhodnejší čip A16 Bionic, výkonnejšiu operačnú pamäť RAM, lepší fotoaparát atď…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here