Pred piatimi rokmi spoločnosť Apple predstavila iPhone X. S novým dizajnom, výkonným čipom, novými gestami a novou metódou odomykania Face ID vzdala cupertinská spoločnosť zaslúženú poctu pôvodnému iPhonu, v tom čase vydanému pred desiatimi rokmi.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Kto by si bol pomyslel, že tento inovatívny iPhone bude onedlho najstarším modelom, ktorý bude podporovať iOS 16? Čas letí ako voda a nás zaujíma, čo si pre nás Apple pripraví tento rok.

Ako totiž viete, iPhone oslavuje 15 rokov od začiatku predaja a to je určite dosť veľký dôvod na ďalšiu oslavu. Stále ide predsa o najpredávanejší produkt v ponuke a drobné prekvapenie v podobe inovatívnych technológií by sme si jednoznačne zaslúžili.

Keď prišiel v roku 2017 iPhone X, príde v roku 2022 iPhone XV?

iPhone 14 Pro v zlatej farbe detailný záber
Zdroj: IAN / Jon Prosser

Keď spoločnosť Apple v roku 2017 porušila klasické označovanie modelov a svoju vlajkovú loď pomenovala jednoducho písmenom „X“ (ktoré značí v rímskej abecede číslicu 10), mnohých fanúšikov to zmiatlo. V ponuke totiž chýbal iPhone 9, ktorý nebol nikdy predstavený.

Na strane druhej, v roku 2022 má firma možnosť urobiť to isté a svoj najnovší model označiť ako iPhone XV (iPhone 15). Takto by to zrazu celé dávalo zmysel. Žiaľ, všetky fámy zatiaľ naznačujú, že sa nič podobné nestane.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Apple pri príležitosti 15. výročia iPhonu predstaví novú generáciu zariadenia v štyroch prevedeniach, a to: iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Zrejme sa teda budeme musieť zaobísť bez senzácie. To ale vôbec nevadí.

iPhone 14 bude nabitý modernými technológiami

iPhone 14 Pro v bielej farbe štúdiový záber
Zdroj: IAN / Jon Prosser

Informácií a únikov na túto tému je v súčasnosti skutočne veľa a všetky sa ich pravidelne pokúšame aktualizovať v našom veľkom článku, kde sa venujeme výhradne iPhonu 14. V rýchlosti ale očakávame jemne prepracovaný dizajn, ktorý poskytne aj väčšie snímače fotoaparátov s rozlíšením až 48 MP a možnosťou natáčať 8K video.

Aby toho nebolo málo, drahšie verzie „Pro“ dostanú výkonnejší čip A16 Bionic s nižšou energetickou náročnosťou a teda spotrebou energie. To sa vo finále hodí, pretože iPhone 14 Pro dostane aj always-on displej, čo nám potvrdili novinky v iOS 16.

iPhone 14 Pro a jeho nový dizajn výrezu pre Face ID, ktorý nahradí Notch
Zdroj: IAN / Jon Prosser

Apple sa tiež bude sústrediť na odstránenie výrezu pre odomykanie tvárou a nahradí ho dvoma priestrelmi v displeji, z ktorých bude jeden v tvare pilulky a druhý v tvare kruhu. Práve na toto miesto sa po novom nasťahujú senzory pre Face ID.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

A aj keď kapacita akumulátorov v porovnaní s iPhonom 13 neohúri, určite nebudeme sklamaní. Zariadenia by mali totiž vydržať na jedno nabitie minimálne toľko, ako práve predchodca. Šepká sa však, že vďaka modernejším technológiám bude batéria ešte schopnejšia. Nechajme sa prekvapiť.

Dajte nám vedieť do komentára, čo očakávate od iPhonu na pätnáste výročie vy. Myslíte si, že Apple bude špekulovať s nejakou revolúciou, alebo tomuto „sviatku“ nebude venovať žiadnu pozornosť? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.