Ešte predtým, než spoločnosť Apple predstavila Apple TV 4K sa pomerne veľa hovorilo o tom, že jej ovládač Siri Remote bude možné lokalizovať prostredníctvom aplikácie Find my v iPhone podobne, ako napríklad AirTag. Napokon sa však tieto informácie nepotvrdili a veľa fanúšikov značky zostalo mierne sklamaných. Ako sa ale ukazuje, na inováciu si bolo treba počkať.

Aj keď to spoločnosť Apple nijako extra nevyzdvihovala na WWDC 2023, pokiaľ budete vlastniť iPhone s iOS 17, Apple TV s tvOS 17 a ovládač Siri Remote 2. generácie alebo novší, dočkáte sa tejto funkcie v novom používateľskom rozhraní. Hoci sa ovládač nebude vyhľadávať priamo cez apku Find My, urobiť to budete môcť trochu iným, no zároveň veľmi jednoduchým spôsobom.

Keď sa vám Siri Remote stratí, jednoducho otvoríte ovládacie centrum v iOS 17 a zapnete možnosť diaľkového ovládania Apple TV. Práve jej súčasťou je aj nové používateľské rozhranie, ktoré pripomína apku Nájsť, ktoré vás nasmeruje priamo ku diaľkovému ovládaču.

iOS 17, tvOS 17, Apple TV, Siri Remote, funkcia nájsť ovládač
Zdroj: Macrumors

Na displeji uvidíte animovaný kruh, ktorý sa buď bude zväčšovať, alebo naopak zmenšovať v závislosti od toho, či sa ku ovládaču približujete, alebo sa od neho vzďaľujete. V podstate to vyzerá veľmi podobne, ako Precision Finding, ktorý je možné využívať pri AirTagu vďaka zabudovanému U1 (ultraširokopásmového) čipu.

Nepôjde to s každým ovládačom

Ako sme už spomenuli vyššie, táto funkcionalita nebude fungovať so všetkými generáciami ovládača, ale len s druhou alebo treťou generáciou Siri Remote. Rovnako bude podmienkou využívanie najnovších operačných systémov na všetkých zúčastnených zariadeniach.

Ide však o super užitočnú funkciu, ktorú určite ocení množstvo majiteľov Apple TV 4K. Tú si len tak mimochodom môžete na Slovensku kúpite od 169 €, pričom po drobnej zľave ju zoženiete aj za 159 € priamo u autorizovaného predajcu Apple.

iOS 17 príde na trh v septembri 2023 a bude obsahovať viacero šikovných inovácií, vďaka ktorým sa nám bude iPhone používať opäť o čosi jednoduchšie. Jeho súčasťou sú napríklad interaktívne widgety, schopnosť sledovať duševné zdravie používateľa, nové prepojenia v aplikácii poznámky, alebo špeciálny režim StanBy, vďaka ktorému sa váš iPhone na MagSafe nabíjačke premení na elegantné hodiny alebo šikovné domáce centrum.

Pokiaľ si chcete vyskúšať vývojársku beta verziu iOS 17, ako na to vám ukážeme v tomto článku. Upozorňujeme však, že inštaláciu by ste mali veľmi dobre zvážiť, nakoľko beta verzie obsahujú rôzne chyby a nedostatky. Rovnako tak platí, že takýto systém sa inštaluje len na sekundárne zariadenie. Nikdy totiž neviete, kedy vám na vašom primárnom iPhone zlyhá a vy sa tak môžete dostať do veľmi nebezpečnej situácie.

Prečítajte si tiež  Apple spustil revolučnú novinku pre hotelové TV. Stačiť vám bude iPhone / iPad

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -