Ako píše prestížny analytik spoločnosti Wedbush Securities Dan Ives, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max bude v roku 2022 o niečo drahší ako dosluhujúci iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Cena zariadení by sa mala zvýšiť vzhľadom na stúpajúce náklady vo výrobe, pričom budúci majitelia zaplatia zhruba o 100 $ viac.

Ako uviedol Ives vo svojej výskumnej správe, ktorá bola publikovaná portálom Macrumors, „Zatiaľ čo základný iPhone zostane na rovnakej cene, domnievame sa, že vzhľadom na zvýšenie cien komponentov, ako aj pridanie niektorých nových funkcií, sa ceny verzií Pro zvýšia o 100 dolárov,“

S podobným tvrdením prišiel ešte minulý týždeň analytik Ming-Chi Kuo, ktorý taktiež uviedol, že modely „Pro“ budú mať zvýšenú cenu. Kuo síce vo svojej správe nezverejnil presné čiastky, no spomenul, že priemerná predajná cena celého radu iPhonov 14 (vrátane modelov nižšej triedy) narastie o zhruba 10 až 15 percent.

Koľko bude stáť iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max? 

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: EverythingApplePro

Ak sa pozrieme na americký trh, v súčasnosti tu štartuje dosluhujúci iPhone 13 Pro na čiastke 999 $ a väčšia, 6,7″ verzia 13 Pro Max na čiastke 1 099 $. Ak sa teda potvrdia vyššie uvedené predtuchy, za najlacnejší iPhone 14 Pro by sme mali zaplatiť 1 099 $ a za drahší iPhone 14 Pro Max až 1 199 $.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Každý iPhone 14 Pro by mal mať potom nový výrez pre Face ID, modernejší procesor A16 Bionic, 6 GB rýchlejšej operačnej pamäte RAM, až 48 Mpx fotoaparát s možnosťou nahrávania 8K videa, Always-on displej a lepšiu výdrž batérie.

Apple to môže dorovnať vyšším úložiskom 

iPhone 14 Pro položený na stole
Zdroj: Technizo Concept

Taktiež sa hovorí o tom, že vzhľadom na zvýšenie cien Apple opustí najnižší 128 GB model a svoj iPhone 14 Pro bude predávať v základnej konfigurácii s 256 GB úložiskom. V takomto prípade by sa cena konfigurácie nezvýšila, no smartfón by bol po stránke dostupnosti drahší.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Ten, komu stačila doterajšia 128 GB verzia by si jednoducho musel priplatiť za viac miesta (či by ich potreboval alebo nie). V opačnom prípade by sa musel uspokojiť s lacnejším iPhonom 14 Max alebo iPhonom 14.

Novinky budú predstavené už v septembri na virtuálnej konferencií, pričom ak očakávate nástupcu za najmenší iPhone 13 mini, rovno si nechajte prejsť chuť. Apple už ďalšiu generáciu 5,4″ modelu vyrábať neplánuje.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -