V čase, kedy rastú ceny prakticky všetkých tovarov a ľudia pociťujú mimoriadne vysokú infláciu, príde spoločnosť Apple so svojim novým a samozrejme veľmi drahým iPhonom 14. Zariadenie by malo byť predstavené v septembri, pričom do predaja vstúpi na konci mesiaca. A aj keď majú konkurenční výrobcovia obavy zo slabého dopytu, spoločnosť Apple sa evidentne ničoho nebojí.

Ako uvádza agentúra Bloobmerg, technologický gigant z Cupertina verí, že dopyt po jeho tohtoročnom iPhone 14 bude minimálne taký vysoký, ako minulý rok po iPhone 13. Dokonca sú vo firme presvedčení, že môžu zlomiť ďalšie predajné rekordy.

- Reklama -

Apple je pri objednávkach iPhonu 14 odvážne 

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / zollotechiphone

Odpovedajú tomu aj objednávky a pravidelné navyšovanie výroby, ktoré by sa aktuálne malo zastaviť až na počte 90 – 95 miliónov kusov do konca roka 2022. O týchto skutočnostiach informovali v uplynulých mesiacoch viacerí leakeri.

Záujem o iPhone 14 majú prejaviť predovšetkým tí, ktorí vlastnia iPhone 12 alebo starší model. Apple navyše v roku 2022 vyradí z ponuky najmenší 5,4″ iPhone 14 mini a nahradí ho dostupnejším modelom s obrovským až 6,7″ displejom.

Jeho názov by mal byť iPhone 14 Plus alebo Max a pôjde o lacnejšiu alternatívu pre vlajkovú loď – iPhone 14 Pro Max. Týmto krokom Apple vyhovie predovšetkým ázijskému trhu, kde sú veľké uhlopriečky už dlhú dobu populárne.

Čo očakávať od iPhonu 14 v roku 2022? 

iPhone 14 Pro položený na krabičke
Zdroj: Technizo Concept

Novinky majú priniesť množstvo hardvérových vylepšení, pričom pri TOP modeloch môžeme očakávať výkonnejší procesor A16 Bionic, rýchlejšiu 6 GB operačnú pamäť RAM (LPDDR5), 48-megapixelový fotoaparát s možnosťou nahrávať 8K video či výrez pre Face ID s úplne novým dizajnom, ktorý počíta s „priestrelmi“ displeja.

Lacnejší iPhone 14 a iPhone 14 Max dostane potom prepracovaný minuloročný procesor A15 Bionic, vyššiu 6 GB operačnú pamäť RAM (LPDDR4X), kvalitnejšie fotoaparáty a ďalšie funkcie, ktorými predchodca nedisponuje.

iPhone 14 prinesie novú cenovú politiku 

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: EverythingApplePro

Veľkým benefitom má byť tiež to, že základný iPhone 14 (6,1″) so 128 GB úložiskom nezdražie, zatiaľ čo drahší iPhone 14 Pro (6,1″) by mal štartovať s 256 GB pamäťou a teda aj s vyššou základnou cenou.

Bližšie podrobnosti ale budeme poznať až po predstavení noviniek, ktoré prebehne o niekoľko týždňov. Zostaňte preto naladení a sledujte náš web.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -