V čase, kedy rastú ceny prakticky všetkých tovarov a ľudia pociťujú mimoriadne vysokú infláciu, príde spoločnosť Apple so svojim novým a samozrejme veľmi drahým iPhonom 14. Zariadenie by malo byť predstavené v septembri, pričom do predaja vstúpi na konci mesiaca. A aj keď majú konkurenční výrobcovia obavy zo slabého dopytu, spoločnosť Apple sa evidentne ničoho nebojí.

Ako uvádza agentúra Bloobmerg, technologický gigant z Cupertina verí, že dopyt po jeho tohtoročnom iPhone 14 bude minimálne taký vysoký, ako minulý rok po iPhone 13. Dokonca sú vo firme presvedčení, že môžu zlomiť ďalšie predajné rekordy.

Apple je pri objednávkach iPhonu 14 odvážne 

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / zollotechiphone

Odpovedajú tomu aj objednávky a pravidelné navyšovanie výroby, ktoré by sa aktuálne malo zastaviť až na počte 90 – 95 miliónov kusov do konca roka 2022. O týchto skutočnostiach informovali v uplynulých mesiacoch viacerí leakeri.

Záujem o iPhone 14 majú prejaviť predovšetkým tí, ktorí vlastnia iPhone 12 alebo starší model. Apple navyše v roku 2022 vyradí z ponuky najmenší 5,4″ iPhone 14 mini a nahradí ho dostupnejším modelom s obrovským až 6,7″ displejom.

Jeho názov by mal byť iPhone 14 Plus alebo Max a pôjde o lacnejšiu alternatívu pre vlajkovú loď – iPhone 14 Pro Max. Týmto krokom Apple vyhovie predovšetkým ázijskému trhu, kde sú veľké uhlopriečky už dlhú dobu populárne.

Čo očakávať od iPhonu 14 v roku 2022? 

iPhone 14 Pro položený na krabičke
Zdroj: Technizo Concept

Novinky majú priniesť množstvo hardvérových vylepšení, pričom pri TOP modeloch môžeme očakávať výkonnejší procesor A16 Bionic, rýchlejšiu 6 GB operačnú pamäť RAM (LPDDR5), 48-megapixelový fotoaparát s možnosťou nahrávať 8K video či výrez pre Face ID s úplne novým dizajnom, ktorý počíta s „priestrelmi“ displeja.

Lacnejší iPhone 14 a iPhone 14 Max dostane potom prepracovaný minuloročný procesor A15 Bionic, vyššiu 6 GB operačnú pamäť RAM (LPDDR4X), kvalitnejšie fotoaparáty a ďalšie funkcie, ktorými predchodca nedisponuje.

iPhone 14 prinesie novú cenovú politiku 

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: EverythingApplePro

Veľkým benefitom má byť tiež to, že základný iPhone 14 (6,1″) so 128 GB úložiskom nezdražie, zatiaľ čo drahší iPhone 14 Pro (6,1″) by mal štartovať s 256 GB pamäťou a teda aj s vyššou základnou cenou.

Bližšie podrobnosti ale budeme poznať až po predstavení noviniek, ktoré prebehne o niekoľko týždňov. Zostaňte preto naladení a sledujte náš web.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Týchto 5 Apple produktov prejde už čoskoro na USB-C. Niektoré by vás zrejme ani nenapadli

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here